zpět

Hledáte inspiraci pro každodenní vaření?

Nechte si zasílat newsletter plný sezónních receptů.
Vložením emailu souhlasím s podmínkami pro zasílání novinek.
zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Cheesecake s mrkvovým korpusem a pekanovým griliášem
Autor: L.A. CREATIVE FOOD Cheesecake s mrkvovým korpusem a pekanovým griliášem

Cheesecake s mrkvovým korpusem a  pekanovým griliášem

Hodnoceno: 4x
Podzimní verze (s jemně perníkovou vůní a šťavnatými karotkami) svěžího tvarohového koláče v americkém stylu využívá hned dvou oříškových zástupců – šťavnaté mandle v těstě a křupavé tečky v podání bratranců vlašských ořechů, tedy ořechů pekanových. Tenhle dezert je vlastně křížencem mezi cheesecakem a mrkvovým koláčem – je velmi svěží, šťavnatý, zdravý, ale především mimořádně dobrý!
do 2 hodin
8–10 porcí

reklama

Postup

  1. Troubu předehřejte na 160 °C. Nejprve připravte griliáš. Ořechy a med dejte na plech vyložený papírem na pečení a pečte 15 minut, až začne med bublat. Nechte stranou asi 5 minut vychladnout, pak dejte do ledničky, aby směs úplně vychladla.
  2. Na korpus promíchejte ve velké míse mleté mandle, cukr, prášek do pečiva, koření, vejce, jogurt, olej, najemo nastrouhanou mrkev, mouku a strouhaný kokos. 
  3. Těsto přesuňte do vymazané 20cm formy s odepínacími boky, jejíž dno jste vyložili kolečkem papíru na pečení. Povrch uhlaďte a korpus pečte asi 40 minut. Vyzkoušejte špejlí, jestli je těsto propečené.
  4. Na náplň prošlehejte nejlépe v robotu tvaroh nebo cottage, jogurt, vejce, vanilku a cukr dohladka. Nalijte na upečený korpus, vraťte do trouby a pečte 35 až 40 minut, až se náplň usadí. Pak nechte koláč ve vypnuté troubě ještě 30 minut, aby zvolna vychladl a nepopraskal. Pak ho ještě dejte dochladnout do ledničky.
  5. Ztvrdlý griliáš nalámejte na kousky nebo nadrťte a posypte jím vychladlý koláč.

PRIMA TIP: Pekany, plody ořechovce pekanového, blízkého příbuzného vlašských ořechů, zdomácněly hlavně v jižnějších částech USA, odkud se k nám také dovážejí a kde jsou běžnější než ořechy vlašské. Mají sladší, poněkud karamelovou chuť a jsou velmi křehké. V receptech je samozřejmě můžete vyměnit za vlašáky.

Cheesecake s mrkvovým korpusem a pekanovým griliášem
Autor: L.A. CREATIVE FOOD Cheesecake s mrkvovým korpusem a pekanovým griliášem

Další originální recepty s ořechy najdete v aktuálním podzimním čísle časopisu Prima FRESH: 

Vychutnejte si chutě a vůně podzimu podle časopisu Prima FRESH!

Vychutnejte si chutě a vůně podzimu podle časopisu Prima FRESH!

reklama

Související témata: dort , cheesecake , pekanové ořechy , tvaroh , Sladké