zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Brownie cupcakes ze slaného másla
Autor: Cat & Cook Brownie cupcakes ze slaného másla

Brownie cupcakes ze slaného másla

Hodnoceno: 0x
Už jste někdy zkoušeli zkombinovat cupcakes a brownies? Je to neskutečná lahůdka, za to vám ručíme! Když navíc přidáte trochu slaného másla, nebudou vám napečené cupcaky stačit. :)
do 1 hodiny
24 ks porcí

reklama

Postup

  1. Troubu zahřejte na 165 °C a připravte si cupcakes. Máslo s čokoládou rozpusťte ve vodní lázni, dejte si pozor, aby se do čokolády nesrazila vodní pára. Občas promíchejte a až se máslo s čokoládou rozpustí, dejte stranou a nechte zchladnout.
  2. Vejce mixujte asi dvě minuty samotné (k-nástavec nebo ruční mixér) a poté začněte přisypávat cukr.
  3. Přidejte vanilkovou esenci a na nejnižší otáčky zašlehejte nebo ručně vmíchejte mouku. Nakonec přidejte čokoládovou směs a promíchejte dohladka.
  4. Košíčky naplňte do poloviny a pečte v troubě cca 30 minut. Kontrolujte špejlí, nicméně pamatujte, že správné brownie nesmí být nikdy dopečené dosucha.
  5. Krém: Čokoládou rozpusťte ve vodní lázni (dejte si pozor, aby se do ní nesrazila vodní pára) a dejte ji stranou, aby zchladla. Mezitím šlehejte máslo (balonovou metlou či ručním mixérem) cca 10–15 minut samotné.
  6. Poté po lžících přidávejte mascarpone a šlehejte na střední stupeň. Nyní tenkým pramínkem přilévejte za stálého míchání čokoládu. Nakonec přidejte pudrový cukr podle chuti a promíchejte.
  7. Hotový krém přendejte do zdobicího pytlíku s libovolnou špičkou a navrstvěte na vychladlé cupcaky. Ozdobte pode své fantazie a podávejte.
Brownie cupcakes ze slaného másla
Autor: Cat & Cook Brownie cupcakes ze slaného másla

reklama

Cat & Cook kuchařka
Ivana Jindřichová

70 receptů, kterých se už nikdy nebudete bát!

Do své první kuchařky jsem chtěla zaznamenat především jídla, která miluji. Vybrala jsem pro vás převážně tradiční recepty z celého světa, kterých se lidé často bojí. Odrazovat můžou například hůře dostupné, či neznámé suroviny nebo dlouhý postup. Tomu jsem v kuchařce jednoduše předešla tím, že jsem všechny netradiční suroviny popsala, poradila vám, kde je sehnat, a ty nejsložitější postupy jsem nafotila krok za krokem.

Kuchařka Cat&Cook by vás v neposlední řadě měla naučit základním návykům v kuchyni, jako je například používání vývaru na vaření krémových polévek a omáček nebo využití digitálního teploměru při přípravě mas a různých dezertů. Dále vám ve své knize vysvětluji různé kuchařské názvy a poukazuji na kuchařské náčiní, které by se vám mohlo hodit.

Více info o knize, eshop a spoustu dalších receptů najdete na www.catandcook.cz.

Související témata: Sladké