návrat zpět

Najděte si recept

Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím

Bábovka s jablky a vlašskými ořechy

1 ks porce
do 1 hodiny
Bábovka s jablky a vlašskými ořechy
Bábovka s jablky a vlašskými ořechy Autor: Coolinářka
Pokud hledáte snadný recept na rychlou bábovku k čaji či kávě na víkend, zkuste tento jednoduchý. Kombinace jablek a vlašských ořechů funguje spolehlivě a jablíčka navíc dodají bábovce vláčnost.
Reklama
Reklama

Postup

  1. Předehřeje troubu na 170 °C.
  2. Ve větší míse rozšlehejte vejce, k nim přidejte mléko, olej a vše promíchejte. Nyní do této směsi přidejte nastrouhaná jablka a hrubě pomleté vlašské ořechy.
  3. V jiné míse smíchejte sypké suroviny: mouku, prášek do pečiva a hnědý cukr. Postupně sypké suroviny vmíchávejte do tekuté směsi. Vznikne těsto, které nalijte do máslem vymazané a hrubou moukou vysypané formy na bábovku.
  4. Tu dejte ihned péct, přibližně na 1 hodinu. Pro kontrolu zapíchněte do bábovky špejli: pokud ji vyndáte suchou, je bábovka hotová.
  5. Upečenou ji vyklopte na drátěnou mřížku a nechte zchladnout. Před podáváním bábovku posypejte moučkovým cukrem.
Reklama

Bábovka s jablky a vlašskými ořechy 2 Foto:

Bábovka s jablky a vlašskými ořechy; foto: Coolinářka.cz

 

Coolinářka Foto:

Coolinářka je COOL!

Svatava Vašková z Hradce Králové alias Coolinářka svůj foodblog založila na mateřské dovolené.

Jak říká, v rámci zachování zdravého rozumu, si jej našla jako únik od mateřských radostí, strastí a povinností. Vaří ráda už hodně let, ale na fotografování jídla se vrhla teprve nedávno, ale o to s větší vervou a vášní!

Její recepty zvládne každý a jsou z dostupných surovin.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama