redakce Prima FRESH

Porcupine meatballs: Masové kuličky s rýží pečené v rajčatové omáčce

Moje hodnocení
1x

Tyto masové kuličky se připravují z běžných surovin, jsou rychle hotové, dobře se zmrazují a dají se skvěle připravit dopředu! Patří mezi úsporná jídla, protože mleté maso se míchá s dlouhozrnnou nevařenou rýží. A to je i důvod jejich názvu. Porcupine totiž v češtině znamená dikobraz. Zrnka rýže po uvaření vystupují nad povrch masové kuličky a připomínají dikobrazí ostny.

4 porce
90 minut
italská

Masové kuličky

Omáčka

Tento recept má několik nepřehlédnutelných výhod. Jak už jsme zmínili, je to jídlo finančně nenáročné. A také jednoduché a rychlé. Jakmile totiž smícháte masovou směs a vytvoříte kuličky, vyhnete se smažení na pánvi, které bývá zdlouhavé a člověk po tom musí umýt půl kuchyně. V tomto případě jen kuličky vyskládáte do pekáče, zalijete jednoduchou rajčatovou omáčkou a upečete v troubě. Hotový pokrm můžete podávat s bramborovou kaší, těstovinami, dobrým pečivem nebo jen se salátem. A bonus na závěr? Je to jídlo, na kterém si pochutnají dospělí i děti, a také se dobře mrazí, proto klidně udělejte najednou větší várku a část uschovejte na jindy.

Postup přípravy

  1. Předehřejte troubu na 180 °C a přesuňte rošt do střední polohy.
  2. Ingredience na masové kuličky vložte do velké mísy a důkladně je promíchejte rukama. Vytvořte přibližně 20 4cm kuliček a průběžně je vkládejte do zapékací misky.
  3. Do středně velké mísy dejte ingredience na omáčku a promíchejte je. Masové kuličky přelijte omáčkou.
  4. Zakryjte zapékací misku víkem nebo alobalem, vložte do trouby a pečte 1 hodinu. Ujistěte se, že je alobal či poklice těsná, jinak se rýže správně neupeče. Pokud zjistíte, že rýže není po hodině ještě uvařená, jednoduše pekáček vraťte do trouby a pečte dál, dokud rýže nezměkne.

Z mletého masa můžete také připravit vynikajicí ragú bolognese podle návodného videoreceptu

Kompletní recept najdete ZDE

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů

Zdroj receptu

redakce Prima FRESH


Přečtěte si také

Recepty