Speciály

Kouzlo rumů Pampero

Autentický rum z Venezuely, který nadchne vaše smysly. Inspirován řemeslnou zručností a nespoutanou povahou ikonických venezuelských kovbojů Llaneros. O jakém rumu je řeč? Samozřejmě o legendárním Pampero.

Autentický rum z Venezuely, který nadchne vaše smysly. Inspirován řemeslnou zručností a nespoutanou povahou ikonických venezuelských kovbojů Llaneros. O jakém rumu je řeč? Samozřejmě o legendárním Pampero.

Zrozen v Caracasu v roce 1938

Je mu už více než 80 let, a ani byste to neřekli. Protože tento rum zosobňuje nepotlačitelnou statečnost, dobrodružství a žízeň po životě svých dvou tvůrců, a taktéž živoucího ducha venezuelského lidu. Před zmiňovanými 80 roky si Toro a Hernandez uvědomili, že intenzivní klima jejich země, její zeměpisná poloha a osobitá krajina skládající se z hor, džungle i pobřeží společně tvoří jedinečné, až magické podmínky k vytvoření čehosi výjimečného. Uvědomili si, že se jim nabízí příležitost stvořit svou oblíbenou věc: rum.

Toro a Hernandez byli inspirováni místními kovboji, zvanými llaneros, a to nejenom jejich řemeslem a koňařským uměním, avšak také jejich svobodným a vynalézavým způsobem života v prostředí venezuelské pampy. Tito kovbojové jsou a byli ztělesněním všeho, v co věříme, a jsou nám opravdovou inspirací.

Nejenom že Toro a Hernandez stvořili rum, který je jako žádný jiný, díky své nesrovnatelné intenzitě a bohatosti chuti.

Také byli opravdovými inovátory, co se týče nových způsobů přípravy lihovin a zrání, čímž nastavili normy pro výrobu rumu ve Venezuele s minimální dobou zrání 2 roky. Pampero se stal prvním rumem, kterému se od venezuelské vlády dostalo označení 'Aňejo'.

Charakter rumu Pampero slovy zakladatelů

Vášeň pro život

Chceme od života víc: poznávat více lidí, více míst, mít více zážitků a více příběhů.

Zakořeněná zvídavost

Vidíme život jako nekonečnou cestu, kdy se člověk učí a prozkoumává svět kolem sebe. Čím víc víme, tím více si uvědomujeme, co vše se ještě musíme naučit.

Nezávislé myšlení

Oceňujeme, co je na životě dobré, posuzujeme na základě našich hodnot, kritérií a zkušeností.

Stojíme nohama pevně na zemi

Ceníme si toho, co je autentické, a lidí, kteří žijí v souladu se svým přesvědčením.

Chceme oslovit lidi během chvil, kdy relaxují s přáteli, kdy mají čas se zamyslet nad tím, jak je pro ně daná chvíle či zážitek důležitý. Chceme, aby si vychutnali a ocenili to, kde právě jsou, a s kým. Pro nás jsou tyto momenty, kdy si můžeme vychutnat danou chvíli, speciální, a proto si vyžadují něco jedinečného, až extravagantního. Je čas na to být otevřen novým zkušenostem a vyzkoušet něco jiného. Dámy a pánové, nadešla chvíle na Pampero Aniversario.

Pampero Aniversario jako pýcha kolekce

Pampero Aniversario je z kolekce nejjemnější a nelahodnější produkt, který získal řadu ocenění. Má v porovnání s ostatními stařenými rumy a dalšími tmavými lihovinami mnohem více chuti, velmi snadno se pije, a tím může oslovit větší řadu lidí.

Vynikající chuť rumu a dokonalý řemeslný proces byl oceněn na řadě soutěží, mimo jiné několika dvojitými zlatými medailemi na světové soutěži lihovin v San Francisku (2020, 2019, 2017, 2014, 2013), a dvojitými zlatými medailemi na soutěžích IRC: Florida 2019, Madrid 2017.

Pampero Aniversario je známý svou výjimečnou barvou, silou i vzhledem a je považovaný za jeden z nejlepších rumů. Je proto celosvětově uznávaný jak experty, tak prodejci a spotřebiteli. Na Pampero Aniversario jsou všichni ve Venezuele pyšní. Tento lahodný rum zaujme svou bohatou chutí a zlatavou barvou. Je schopen získat si příznivce i v řadách těch, kteří by jinak inklinovali k ostatním prémiovým tmavým lihovinám, jako je whisky, bourbon či brandy.

A pokud se chcete inspirovat pro přípravu koktejlů nebo se dozvědět novinky a zajímavosti ze světa rumů Pampero, neváhejte, posuňte se myší níže na vybraný obsah a pustte se do toho.

Recepty