3+1 tip na velikonoční pochoutky

Ať už Velikonoce slavíte, nebo si těchto svátků příliš nevšímáte, následující tipy využijete klidně během celého roku. Najdete tu slané i sladké, takže ideální výběr pro každého!

Smlsněte si na oříškové pomlázce od Veselé Veverky

Nejspíš všichni rádi oslavujeme příchod jara, ne všichni si však pochutnáme na velikonočních vejcích. Ať už se vajíčkům vyhýbáte kvůli chuti, zdraví nebo chcete prostě vyzkoušet změnu, máme pro vás tip, jak letos ozvláštnit pomlázku. Vyrazte do Veselé Veverky, kde najdete dárky pro všechny mlsné jazýčky a zbyde i do pečení.

Vyměňte klasické kraslice za sladká barevná vajíčka s křupavou mandlí uprostřed. Velikonoční mandle od Veselé Veverky poslouží také jako krásná dekorace – dokud si na nich nepochutnáte. Potěšit sebe i koledníky můžete též kornouty, které si namícháte podle chuti. A pokud se pustíte do pečení mazance nebo beránka, vyrazte do Veverky pro vlašské ořechy, rozinky či jiné sušené ovoce.

Limitované sezonní müsli Velikonoce

To nejlepší z našich zahrádek v novém jarním tubusu se zvířátky. Mixit slepičky pro vás navíc snesly 6 barevných vajíček, se kterými si zase vyhrály: vzaly mandle a obalily je v bílé čokoládě obarvené lyofilizovaným černým rybízem, jahodami, dračím ovocem nebo čajem matcha! Bez barviv a palmového oleje. Mixit se drží tradice a ani letos nechybí speciální velikonoční mix.

Mazanec raz dva

Mazat se s mazancem? Proč ne, když máte dost času. Se směsí od Labety je to ale taková hračka, že si tuhle sladkou dobrotu upečete i několikrát za rok, nejen na Velikonoce. Navíc se jedná o bezlepkový produkt, takže ho můžete bez obav nabídnout i jakékoli návštěvě. Do těsta už stačí jen přidat mléko, máslo a žloutky. Dle chuti doplníte do těsta rozinky, kandované ovoce, ořechy nebo mandle. Pečení si pak můžete usnadnit v domácí elektrické pekárně. A je raz dva napečeno. Mazanec od Labety si zamilujete vy i celá vaše rodina stejně jako ten od babičky.

Velikonoční utopence

Kombinace kvalitních špekáčků, cibule, kapií, nového koření a bobkového listu, to vše zalité v kořeněném nálevu. To jsou Velikonoční utopence ve skle Váhala. Oloupané špekáčky jsou vyrobeny z kombinace vepřového a hovězího masa s kousky špeku, jejich pikantní chuť pak zvýrazňují kousky červené kapie a cibule. Celý chuťový zážitek zvýrazní kořeněný nálev. Velikonoční utopence Váhala jsou bezlepkové, vhodné pro celiaky.

PŘIPRAVILA TEREZA PÁNKOVÁ

Autor článku

Tereza Pánková

Všechny články autora

redaktorka FTV Prima

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů


Přečtěte si také

Recepty