Kuchyň má patřit všem, kteří chtějí vařit s chutí

Muži patří do kuchyně stejně jako ženy, učit se mohou také starší kuchaři od mladších a i ten nejtradičnější recept může chutnat pokaždé jinak a nově. Možné je všechno.

Herečka Gizka Oňová je ukázkovým příkladem toho, že byste se neměli řídit zavedenými pravdami. V první řadě sama boří snad nejtradičnější předsudek vůči všem tchyním světa. O tom, že existují i hodné a nápomocné mámy našich životních partnerů, kterých se není třeba bát, už přesvědčila většinu Slovenska. V kuchařské show Společně s chutí pokračovala ve vyvracení stereotypů – tematicky spojených s vařením.

Ano mužům v kuchyni!

Časy, kdy bylo vaření v domácnosti výlučně ženskou záležitostí, jsou nenávratně pryč. Ve vaření můžeme být skvělí i nemožní všichni rovnocenně. Pokud vaříme s chutí, poctivě a nešetříme dobrými surovinami, vynikající výsledek se dostaví bez ohledu na to, zda vaří žena nebo muž. Pouze toho svého pana manžela už má paní Gizka lety odzkoušeného a do kuchyně ho raději nepouští.

Babiččin recept je neměnný a tečka

Tradiční recepty, které znali již vaši praprarodiče, si čas od času zaslouží trošku překvapení. Nakonec drobné obměny, nové koření, dochucovadla nebo i pár kapek alkoholu mohou receptu vdechnout nečekaně novou chuť. Dobrým způsobem, jak experimentovat v kuchyni, je zvolit si prověřený základní recept a pak si s ním pravidelně hrát. Zkuste to například s receptem na jablečno-tvarohovou žemlovku, který paní Gizka naučila šéfkuchaře Marka Pavalu a herečku Lujzu Garajovou Schramekovou. Marka hned napadly různé kombinace ovoce, které by chtěl vyzkoušet, a Gizku zase vaječný koňak. Co byste do receptu přimíchali vy?

Starší má vždy pravdu?

I ten, kdo vaří celý život a všechny recepty má dávno v malíčku, se může dozvědět něco nového od méně zkušenějších kuchařů. Ve vaření přicházejí stále nové trendy, techniky či suroviny. Zejména v posledních letech je jídlo velkou součástí životního stylu a vegetariánské, veganské či raw stravování je stále populárnější. Je proto důležité být otevřený novým podnětům a nepřestat se učit od těch, kteří vědí víc – bez ohledu na věkový rozdíl.

Tradiční i netradiční recepty půjdou dámám i pánům jako po másle se stylovými kuchyňskými pomocníky. Klikněte na cokeandmeal.cz a vyhrajte profesionální spotřebiče značky SMEG v krásném červeném designu s nádechem italského retra.

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů


Přečtěte si také

Recepty