Novinky na trhu: sladké tyčinky, semínková směs, yuzu čaj nebo kvalitní vývar

Pátráte, co nového byste z pole gastronomie rádi vyzkoušeli? Dnes pro vás máme opravdu zajímavou čtveřici – tyčinky, které vám dodají energii, porci zdravých semínek, tradiční korejský nápoj nebo výběr vývarů v praktickém balení.

Wellness by Oriflame: nové tyčinky

Řada vitamínů, minerálů i vyvážených jídel Wellness by Oriflame je inspirovaná švédskou přírodou a vyvinutá ve spolupráci se špičkovými vědci. Velmi jednoduché použití a přírodní složení z ní dělají ideálního společníka moderní ženy i muže.

Vždy je lepší být připraven i na nečekané situace, určitě si proto nezapomeňte do kabelky, tašky nebo šuplíku v práci dát jednu z tyčinek Natural Balance. Jsou skvělou a vyváženou svačinkou nebo když na vás přijde hlad či neodolatelná chuť na sladké – kdykoliv a kdekoliv. V jednom balení najdete 7 tyčinek. Novinkou je čokoládová tyčinka Natural Balance, která obsahuje 100 % přírodních surovin, mezi nimi i 10,7 g kvalitního proteinu, 5,8 g vlákniny, spoustu kousků čokolády a kakaových bobů – a i přesto má jen 120 kalorií a díky nízkému glykemickému indexu zasytí na opravdu dlouho.

Zpestřete zdravé dorty semínkovou směsí

Na Dortisimo.cz pořídíte již namíchanou směs lněného, slunečnicového, sezamového a dýňového semínka, kterými můžete obohatit vaše zdravé dezerty. Trochu přisypat můžete přímo do těsta nebo směsí ozdobit dort na povrchu. Hodí se i do kaší, smoothie nebo do domácího chleba.

Netradiční horký nápoj, který zahřeje a dodá vitamíny

Období od ledna do příchodu jara se někdy zdá nekonečné. Věčná zima, promrzlé ruce a řádící virózy nám na náladě moc nepřidají. Příjemnou „maličkostí“, která pomáhá studené období překlenout, může být horký nápoj. Ten tělo pěkně prohřeje a je skvělým podpůrným prostředkem při léčbě nachlazení. Některé horké nápoje nám dokonce pomůžou nemocem předcházet. Jedním takovým „zázračným“ nápojem je Yuzu tea.

Díky velkému množství vitamínu C se Yuzu tea pije v Jižní Koreji už po staletí jako prevence proti chřipce. Šťáva, kůra i semena ovoce yuzu mají řadu pozitivních účinků, nejen antioxidačních, ale také protizánětlivých, protirakovinných či antimikrobiálních vlastnosti.

„Velkou výhodou Yuzu tea je, že se s ním dá opravdu čarovat. Připravíte z něj nejen mnoho variant horkých nápojů, které nám přijdou vhod teď v zimě, ale také spoustu studených, alkoholických i nealkoholických variant. Využijete ho také při přípravě dezertů,“ říká Eliška Hynková ze společnosti Yuzu.

Poctivé vývary z prémiových surovin

Česká rodinná firma EXPRES MENU se přes dvacet let zaměřuje na výrobu trvanlivých pokrmů, které připravuje vlastní patentovanou metodou. Ta umožňuje nejen dlouhodobé skladování bez nutnosti uchování v chladu a bez konzervačních látek či emulgátorů, ale také ekologickou šetrnost při přípravě a přepravě. Od ledna zařazuje do své nabídky, která aktuálně čítá 111 druhů produktů, celozrnnou rýži a také tři čisté vývary – zeleninový, hovězí a slepičí. „Základem pro všechny vývary je pečlivě očištěná a omytá neloupaná nakrájená kořenová zelenina spolu s kořením.

Do slepičího vývaru se kromě této zeleniny přidávají kvalitní masité slepice bez drobů, do hovězího vývaru masitá žebra. Následně se vše zalije studenou strukturovanou vodou, což je voda, do které se mikrokapénkově přidává upravená voda se zásaditým pH 12, které má příznivý vliv na lidský organismus. Postupně se vývar zahřívá až do teploty těsně pod bod varu a takto se táhne celkově 15 hodin. Čisté vývary jsou velmi silné a hodí se k přípravě základů omáček, polévek, rizot nebo těstovin. Mohou být ale použity i jako iontové nápoje nebo pro bujón,“ doplňuje zakladatel společnosti Petr Sogel.

Autor článku

Tereza Pánková

Všechny články autora

redaktorka FTV Prima

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů


Přečtěte si také

Recepty