Novinky na trhu: arašídový krém, luxusní mlýnek na pepř, postní kuchařka, hotová jídla nebo lahodný koktejl

Chcete si dopřát nějakou sladkost nebo chuťovku za odměnu? Nebo vás čeká návštěva, které byste chtěli udělat radost? Naše články s novinkami jsou pro tyto chvíle jako stvořené, je totiž z čeho vybírat!

Arašídový krém od Goodie

Lahodný, extra jemný a čistý arašídový krém Goodie bez přidaného cukru a soli. Potěší nejen smysly, ale i každou buňku v těle pořádnou porcí kvalitní energie. Arašídy jsou bohaté na rostlinné bílkoviny a zdravé tuky, takže se hodí nejen do jídelníčku sportovců. K výrobě používají lehce pražené arašídy vysoké kvality a čerstvosti, které šetrně zpracovávají několik hodin pro požadovaný výsledek a zachování všech vlastností a kvality.

Betonový mlýnek a Kampotský pepř!

Užíváte si kvalitní potraviny a jedinečné věci do vaší kuchyně? V tom případě by vám ve vaší výbavě neměl chybět betonový mlýnek Giesswerk a kampotský pepř La Plantation. Dokonalé spojení designu a chuti!

Betonový mlýnek od německého architekta Jana Rebliga je vyrobený ze speciální směsi betonu, která funguje i v tak tenké vrstvě, jako je tělo mlýnku. Každý kus je ručně odlitý originál se značkovou mechanikou CrushGrind a dřevěným prstýnkem pod hlavou mlýnku. Na beton dokonalé spojení s nesmrtelnou trvanlivostí. Mlýnek Giesswerk je dostupný ve dvou variantách, s javorovým nebo ořechovým dřevěným prstýnkem.

Postní kuchařka od kořene po nať

Půst nabírá různých podob dle dané tradice a náboženství. Nejběžnější je vzdát se na určitou dobu masa. Postní kuchařka Pavla Drdela ukazuje, že to nemusí znamenat ochudit se o dobrou chuť jídla nebo radost z vaření. Navzdory používání lokálních a sezonních potravin představuje pestré pokrmy ze zeleniny, luštěnin a občasného mléka nebo vajec. Bohatost, kterou nabízejí letní a podzimní měsíce, uchová naložené nebo usušené a použije v zimních receptech. Kromě zimních jídel ale kniha obsahuje i dalších téměř 20 receptů z jarních, letních a podzimních surovin, a tak ukazuje, že s obohacením jídelníčku o bezmasé pokrmy můžeme začít jakýkoli den v roce.

Koupí knihy čtenáři podpoří Postní sbírku Diakonie ČCE. Postní sbírku pořádá Středisko humanitární a rozvojové spolupráce Diakonie Českobratrské církve evangelické od roku 2011. Prostředky z této sbírky poputují do Libanonu, kde podpoří vzdělávání dětí z rodin, které uprchly před válkou ze Sýrie.

Good Lunch od Bonduelle

Nedostatek vlákniny je podle odbornice na kvalitu potravin Karolíny Fourové dlouhodobým stravovacím nešvarem Čechů. Najdete ji nejčastěji v obilovinách, luštěninách, ale také v zelenině. Jak si připravit vyvážený mix ingrediencí bohatých na vlákninu, který by byl hotový za 1 minutu? Vyzkoušejte Good Lunch. Novinku v podobě hotového jídla od Bonduelle. Jde o mix luštěnin, obilovin a zeleniny bohatý na vlákninu, kterou Češi v jídelníčku často opomíjejí.

Chia shake slaný karamel

Seznamte se s novinkou od českého výrobce Chia Shake, s lahodným dietním Chia koktejlem slaný karamel. Exkluzivní a momentálně zřejmě nejpopulárnější příchuť slaný karamel bude rozmazlovat vaše chuťové buňky, ale může dodat potřebnou energii a podpořit hubnutí. Koktejl je navíc doplněn ceněným MCT olejem z kokosu, díky kterému získává ještě zajímavější příchuť, ale hlavně pomůže navodit stav ketózy a tělo tak může spalovat tuky. K tomu všemu navíc zahřeje, což v tomto čase maximálně oceníme. Koktejl je založen především na superpotravině chia semínkách obsahujících blahodárné omega-3 mastné kyseliny a vyniká i vysokým podílem bílkovin ze syrovátkového proteinu nebo vitaminy a minerálními látkami jako hořčík, vápník, železo, zinek, selen nebo jód.

Jednoduchá a rychlá je i příprava koktejlu. Stačí jednu odměrku 30 g rozmíchat v horké vodě nebo mléku a vydatná a nutričně hodnotná snídaně, svačinka či oběd je na světě.

Autor článku

Tereza Pánková

Všechny články autora

redaktorka FTV Prima

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů


Přečtěte si také

Recepty