Jídlo jim pochválil i Harry Potter. Pár ze Zlína se rozhodl změnit život a vydat se na cesty foodtruckem

Pokud má někdo na vizuální gastronomii opravdu talent, tak jsou to Anna a Michael Mlýnkovi. Sympaťáci ze Zlína se vrhli do světa jídla po hlavě a otevřeli svůj pojízdný podnik Comic Cone Foodtruck. Za jejich uměním jezdí lidé jako za cílovou destinací a na sociálních sítích je doporučují i nejvíce ostřílení foodmasteři.

Anna a Michael jsou manželé, kteří spolu před několika lety otevřeli pojízdnou dodávku plnou toho nejbarevnějšího jídla. Se svým gastronomickým podnikem Comic Cone Foodtruck sbírají jeden úspěch za druhým.

Základem je nápad

Původně se však vydali životem kancelářské práce, která sice nabízela určitou finanční jistotu, kterou nelze v podobném zaměstnání upřít, ale kreativního ducha tam nelze moc dobře rozvíjet. V roce 2019 se rozhodli pro velkou životní změnu a pořídili starou dodávku, která původně sloužila na přepravu balíků. Balíky v ní však rozvážet neplánovali, neboť ji záhy předělali na nepřehlédnutelný pojízdný foodtruck.

Od nového životního startu plného nelehkých gastronomických nástrah si slibovali svobodu, kočovný život a hlavně plno procestovaných dní. Netrvalo dlouho a se svým komiksovým auťákem vyrazili napříč Evropou. Nejdříve jako první v Česku připravovali stočené pizzy do kornoutu, později se staly vyhlášenými jejich barevné burgery.

Jídlo jde na dračku

Na každé akci, kde se se svým truckem zastaví, jezdí domů vyjedení až na kost nebo spíš na dno hrnce. Lidem zkrátka chutná. Se svým originálním mobilním podnikem procestovali svět a nyní ho provozují ve Zlíně. „Máme otevřeno přes obědy, od jedenácti do jedné, pak je pauza, protože ve Zlíně tou dobou nikdo nejí, je tam mrtvo, a pak jsme v práci až od čtyř do šesti,“ upřesňuje Anna.

O jejich skvělém jídle ví dokonce i herec a představitel Harryho Pottera, nejslavnějšího studenta čar a kouzel na světě, Daniel Radcliffe, který měl možnost ochutnat při natáčení filmu v České republice catering právě od této dvojice.

Zdroj: autorský text, zdroj foto: se svolením Anny a Michela Mlýnkových

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů


Přečtěte si také

Recepty