Food Blog Roku zná své vítěze

Tento týden se v Pražské tržnici odehrálo vyhlášení vítězů Food blogu roku. Večerem opět provázel Lukáš Hejlík, který již třetím rokem akci pořádá, a Adéla Hálková, produkční tohoto velkého gurmet mumraje!

Odbornou porotu tvořili ti nejpovolanější, kteří gastronomii rozumí po praktické i vizuální stránce. Jmenovitě autorka kuchařek a blogu Jana Florentýna Zatloukalová, šéfredaktorka Prima FRESH Klára Michalová, šéfredaktorka F.O.O.D Darina Křivánková, redaktorka Apetit Darina Sieglová, cukrář Josef Maršálek, kuchař Martin Škoda a redaktorka Harper´s Bazaar Kristýna Mazánková.

Právě oni vybrali vítěze hned v několika kategoriích. A měli to pořádně těžké. Kvalita českých foodblogů totiž každoročně roste a stále přibývají noví autoři. Letošní novinkou byl systém nominací, kdy se do jednotlivých kategorií museli nominovat sami tvůrci blogů. To se netýkalo pouze hlavní kategorie Foodblog roku, kam své oblíbené blogy mohli nominovat i jejich čtenáři a také porota.

Předávání cen proběhlo v Pražské tržnici, nechybělo skvělé jídlo z food trucků, o drinky se postaral Anonymous bar a Hennessy. Jako každý rok nechyběl ani dress code – letos se food blogeři i porotci oblékli ve stylu RAP – oh, yeah!!!

VÝSLEDKY LETOŠNÍHO FOOD BLOG ROKU:

OBJEV Anna Grosmanová @foodpioneer

INSTAFOOD Karolína Four @karolinafour

INSPIRACE Z CEST Markéta a František Lorencovi @neplechanaplechu

FRESH Markéta Pavleje @kitchenettehome

PEČENÍ A DEZERTY Barbora Gorecká @mamapecedoma

PŘÍNOS Karolína Four @karolinafour

FOOD BLOG ROKU

1. místo: Markéta a František @neplechanaplechu

2. místo: Karolína @karolinafour

3. místo: Jan a Zuzi @tasteofprague

Velký dík patří partnerům, kteří se zasadili o to, že se vůbec nějaká soutěž uskutečnila. Hlavním partnerem byl Rohlík @rohlik.cz, který se stal také ambasadorem tolik oblíbené blogerské soutěže #FBRsoutezROHLIK, kdy přihlášení vařili z jejich vlastní řady Bez kompromisu. Vítězem soutěže se staly sestry Veronika a Bětka z @undercakepressure

Další partneři: Krondorf, Moet & Hennessy, Nábytek Kulhánek, Kuchařky.cz a villa Kořenec.

Výhercům gratulujeme!

Autor článku

Tereza Pánková

Všechny články autora

redaktorka FTV Prima

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů


Přečtěte si také

Recepty