Nejlepší kuchař z Ano, šéfe!, který Zdeňka Pohlreicha učil vařit, zemřel. Nedávno zavřel svou restauraci

Ano, šéfe! VII (7): Procházka

Koncem září ohlásili manželé Jana a Ludwig Westermairovi konec své restaurace Westy, která v pořadu Ano, šéfe! získala nejvyšší počet hvězd. O dva týdny později paní Jana napsala na sociální sítě zprávu, kterou nikdo z příznivců podniku nečekal, pan Ludwig náhle zemřel.

V restauraci Westy sídlící v Hodoníně vařila na první pohled nenápadná hvězda, jež svým gastronomickým uměním odzbrojila nejen šéfa Zdeňka Pohlreicha, ale i světové hvězdy.

Kuchař s opravdovým talentem

Za kuchařem Ludwigem Westermairem jezdili do jeho rodného Kützbühlu hosté jako Arnold Schwarzenegger, Hugh Grant nebo Bernie Ecclestone. Ludwig byl zároveň prvním kuchařem z pořadu Ano, šéfe!, u kterého se samotný šéf něco přiučil.

Nepřízeň osudu

Manželé koncem září oznámili na své facebookové stránce první nečekanou zprávu, podnik se rozhodli do odvolání zavřít. „Vzhledem k současné realitě, která nás radikálně a neomylně likviduje (ceny vstupů – energie, plyn, potraviny apod.), oznamuje naše rodinná restaurace ukončení provozu,“ napsali.

Hostům chtěli zázemí svého podniku nabídnout do konce října. Znovuotevření se však nebránili, rozhodli se však počkat na lepší finanční podmínky. Nynější energetická situace jim v činnosti nedovolila pokračovat.

O dva týdny později paní Jana oznámila na Facebooku zprávu, která zasáhla všechny příznivce restaurace: „Odešel můj jedinečný a ničím nenahraditelný muž, kterého jsem bezvýhradně milovala a vážila si jej pro jeho čistou duši, pevný charakter, profesionalitu, velkorysost a dobrotu. Ve svém životě zde byl vždy a výhradně pro své hosty, a ač jsem to někdy naprosto nechápala, pouze když pracoval, byl spokojený a šťastný.“

Gastronomie je dřina a stres

Pan Ludwig tak bez nadsázky svůj celý život provařil a dělal tím radost nejen svým hostům. Paní Jana ve smutné zprávě upozorňuje i na úskalí, které gastronomie přináší. Dřina a každodenní stresy, které toto povolání přináší, se ve většině schovávají za dveřmi kuchyně. Lajk o nich často nemá ponětí.

Ač je gastronomie řemeslem vskutku obdivuhodným a bezesporu nádherným, svou daň za něj zaplatilo již mnoho významných kuchařským jmen. Příkladem by mohl být světoznámý kuchař Anthony Bourdain, který spáchal sebevraždu i přes nevídané gastronomické úspěchy.

DER GROßE ZAUBERER IST EINFACH PLÖTZLICH VERSCHWUNDEN VELKÝ ČARODĚJ ve ST 12.10. 2022 (61) PROSTĚ, NAJEDNOU ZMIZEL ….a...

Posted by WESTY Restaurant on Friday, October 14, 2022

Zdroj: Facebook Westy Restaurant

Autor článku

Markéta Princová

Všechny články autora

redaktorka FTV Prima

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů


Přečtěte si také

Recepty