Letošní Prima FRESH festival bude pořádná jízda. Startujeme už za týden v Plzni!

Zapište si 14. a 15. srpna 2021 do diářů a přijďte si s námi užít víkend plný té nejlepší gastronomie, zábavy a hudby v parku za OC Plzeň Plaza!

Cooking show Zdeňka Pohlreicha si můžete užít jen u nás, letos dokonce každý festivalový den. Pozvání přijali Jaroslav a Pavel Sapík, kapitán českého nároďáku Honza Horký, odborník na přípravu hmyzu Petr Ocknecht a specialista na kávu Roberto Trevisan. Milovníci sladkého zajásají, poprvé se na festivalu představí autorka kuchařek a uznávaná cukrářka Iveta Fabešová. Nebude chybět ani šéfredaktorka Prima FRESH Klára Michalová, která bude vařit společně s Lucií Benešovou ze seriálu Slunečná.

Světové české delikatesy

S velkým potěšením a úctou vám představíme několik českých výrobců delikates, kteří se mohou pyšnit oceněním Great Taste Awards z Velké Británie, které je nejslavnější gurmánskou cenou na světě. Často se označuje jako Oscar ve světě jídla a pití. V nově vzniklé zóně oceněných delikates se představí výrobci marmelád, paštik, chilli omáček, sirupů, ale třeba i čokolády, kterou si oblíbil sultán Ománu a která se jako jediná zahraniční čokoláda dostala na stoly jeho paláce. Tím, ale výčet ocenění těchto delikates nekončí, pravidelně se umisťují i na dalších soutěžích jako je World Hot Sauce Awards, The World’s Original Marmalade Awards, International Chocolate Awards a podobně.

K festivalu neodmyslitelně patří i skvělé jídlo a pití. Můžete se těšit na degustační menu vybraných lokálních restaurací a věřte, že bude co ochutnávat. Menu místních podniků, grilovaná masa od mistrů BBQ, extrémní catering nebo autentický street food z celého světa. A bude také co pít, vybrat si můžete z řady craftových minipivovarů, špičkových moravských vinařství doplněných o luxusní šampaňské a prosecca. A pro fajnšmekry míchané drinky, giny a karibské rumy.

Festivalovou atmosféru bude po oba dny dotvářet hudební program na hlavním pódiu, kde si návštěvníci v kombinaci se skvělým jídlem a pitím vychutnají to nejlepší z tradice soulu, jazzu a pop music v podání uskupení Hermès Karel & HK Dancers.

Nová situace přinesla ale také nové příležitosti, milovníci dobrého jídla si budou moci objednat degustační menu vybraných restaurací z pohodlí svého domova nebo si jídlo nechat dovézt na piknikovou deku v parku. Tuto službu díky partnerovi festivalu Dáme jídlo bude možné využít nejen během dvou dnů konání festivalu, ale i s přesahem týdne po jeho skončení.

Aktuální informace najdete na FB stránce události:

Vstupné na dva dny za 150

Vstupenky v předprodeji lze zakoupit na webu festivalu. Cena vstupného v předprodeji na oba festivalové dny je 150 korun. ZTP a děti do 140 cm mají vstup na festival zdarma. Nově je letos možné ke vstupence za symbolickou cenu získat festivalovou skleničku na víno od Crystalexu. Za 179 korun je v ceně dvoudenní vstup včetně skleničky.

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů


Přečtěte si také

Recepty