TOP 10 podniků otevřených v roce 2019

Rovnou v úvodu musíme říct, že rok 2019 byl rozhodně rokem ramenu. Během této doby se alespoň v Praze otevřelo hned několik bister, nicméně věříme, že se objevily i další po celé republice. Kromě ramenů tu ale pro vás máme i další tipy na podniky, které jsou za nás ty nej. Výběr byl těžký a rozhodně bychom ho ještě rozšířili, ale nějak jsme to rozseknout museli.

Taiko

První z našich favoritů je právě ramen bar Taiko, který otevřel během léta na Žižkově. Když do něj vstoupíte, může se zdát maličký, ale opak je pravdou. Jakmile sejdete po schodech dolů, s otevřenou pusou sledujete celou řadu dalších stolů a židlí, u kterých si můžete vychutnat horkou mísu chutného ramenu. Relativně nedávno rozšířili menu o další jídla a signature drinky. Takže rozhodně stojí za návštěvu i ve chvíli, kdy na ramen zrovna není chuť.

Husitská 63, Praha

Takumi Praha

V ramen barech pokračujeme a přidáváme stále relativně nový, který najdete na Senovážném náměstí. Jmenuje se Takumi Praha a věříme, že si vás získá. Je hodně minimalistický, takže jakmile vstoupíte, japonská atmosféra na vás zaručeně dýchne. Obsluha na vás chvílemi mluví japonsky a nechybí ani zdvořilé úklony. Bar je to relativně maličký, nicméně nají se tu i několik lidí u jednoho stolu. A pro fanoušky sólo konzumace tu jsou speciálně "kóje" nebo z Japoska dobře známá ulička s několika židlemi vedle sebe. Ramen tu mají velice dobrý a stejně jako v Taiko ramen baru i další jídla navíc.

Senovážné náměstí 6, Praha

Červený jelen

Podnik, který je velice zajímavý svým interiérem! Dělí se totiž do několika místností, které se tematicky nazývají Banka a Trezor. Zároveň je tu ještě třetí jménem Klubovna. Každý prostor má jiné menu, v jednom si pochutnáte na steaku, v druhém zase na jídlech plných českých chutích, které jsou vám blízké. A všemu vévodí pivo! Červený jelen otevřel v roce 2019 a je rozhodně zajímavým místem pro návštěvu.

Hybernská 5, Praha

Amano

Italská kuchyně v Praze, která rozhodně stojí za zmínku. V Amanu servírují menší degustační porce, aby si každý mohl dopřát více chodů a podělit se zároveň s ostatními. V nabídce mají také pizzu gourmet, která je připravovaná ze speciálního těsta. Ideální místo pro rodinnou večeři i posezení s přáteli.

Na Poříčí 48, Praha

Zájezdní hostinec U Jiskrů

Najdete ho po cestě z Písku do Strakonic a jmenuje se Zájední hostinec U Jiskrů. Drží se zde tradic a poctivého řemesla. Máte se tedy při návštěvě opravdu na co těšit. Knedlíky, omáčky, poctivé polévky, ale i řada dalších moderních jídel, ideální pro hladové pocestné. Tak neváhejte a zastavte se na skvělá jídla pod taktovkou šéfkuchaře Martina Jiskry.

Kbelnice 23

Golden Egg

Koncept restaurace či bistra, kde si pochutnáte jen a jen na pokrmech z lahodných vajec. A jelikož je to jejich hlavní ingredience, využívají pouze ta z volného chovu. Pokud máte rádi míchaná, volská i jako omeletu, určitě je toto podnik pro vás. Hledejte Golden Egg!

Seifertova 2, Praha

Bockem

Místo, kde si můžete dát večeři i snídani, ale vše formou degustačního menu. Legendární Benedict souflé nebo třeba oblíbenou krupicovou kaši. Věříme, že si tu každý přijde na své. Pracují tu se sezonními surovinami, upravují je tradičním, ale i moderním způsobem. Podnik Bockem si rozhodně zaslouží být v naší TOP 10!

Elišky Peškové 5, Praha

Porke

Tapas bar, ve kterém si pochutnáte na ibericu, chorizu, různých sýrech a dalších chuťovkách. Mají tu také specialitu jménem Pinsa, což je pečená placka zaskládaná všemožnými dobrotami. Pokud tedy chcete zajít na vínko a k tomu zakousnout něco dobrého, vyrazte do Porke!

Kubelíkova 33, Praha

Miska Ramen

Tento ramen bar jistě řada z vás zná. Lidé se s ním mohli seznámit během různých pop-upů, například i před promítáním tematického filmu o ramenu v kině! V roce 2019 si Miska Ramen našla vhodné místo pro provozování vlastního bistra a usídlila se kousíček nad Hlavním nádražím u Vinohradské ulice. Výhled na Národní muzeum, k tomu miska chutného horkého ramenu, to si necháte určitě líbit! :)

Španělská 2, Praha

Bon Prague

Výběr uzavíráme ramen barem u Náměstí Míru, který se řadí mezi naše další favority. S otevřením pomáhal majitelům soba master, šéfkuchař Shuichi Kotani. Ano, kromě ramenu si tu můžete objednat také soba nudle v několika variantách. Bon Prague rozhodně stojí za návštěvu, ale pozor, míst je tu málo a rezervace neberou.

Ibsenova 1, Praha

PŘIPRAVILA TEREZA PÁNKOVÁ

Autor článku

Tereza Pánková

Všechny články autora

redaktorka FTV Prima

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů


Přečtěte si také

Recepty