zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Marinovaný lilek
Autor: S vášní pro jídlo Marinovaný lilek

Marinovaný lilek

Hodnoceno: 0x
Není to zrovna dietní jídlo, ale to nevadí! :) Čas od času můžeme trochu zhřešit. Pikantní menší jídlo na blízkovýchodní způsob, které si nejlíp užijete ve dvou třeba s křupavou bagetou nebo úplně ideálně s pita chlebem.
do 1 hodiny
2 porce

reklama

Postup

  1. Lilek nakrájejte na kolečka vysoká asi 1 centimetr. V pánvi rozpalte větší množství oleje a lilek v něm postupně opečte z obou stran dozlatova.
  2. Než se opeče všechen lilek, připravte si marinádu. Společně prošlehejte citronovou šťávu s olivovým olejem, nasekaným koriandrem, chilli, utřeným česnekem a špetkou soli.
  3. Opečený lilek nechte odsát na papírové utěrce od přebytečného oleje a rozložte v jedné vrstvě na talíř.
  4. V pánvi po lilku ještě opečte na tenoučké plátky nakrájený citron a potom i na půlkolečka nakrájenou cibuli dozlatova.
  5. Na lilek pomocí lžíce rovnoměrně rozlijte marinádu, poklaďte plátky opečeného citronu a cibulky. 
  6. Nakonec vše posypte semínky z granátového jablka a nechte chutě, aby se natáhly do lilku a prolnuly se, což trvá minimálně 1/2 hodiny.
  7. Marinovaný lilek podávejte v pokojové teplotě s bagetou nebo pita chlebem.

reklama

S vášní pro jídlo
Kaya Kounová Roubíčková

S vášní pro jídlo je inspirativní foodblog, který píše Kaya Kounová Roubíčková.

Dobré jídlo je její velkou vášní, takže není náhoda, že čas ji přivedl k psaní právě o něm. Velmi ráda připravuje jídla nenáročná, zato s maximálně vyladěnými chutěmi.

Na stránkách blogu svasniprojidlo.cz se s vámi dělí o to nejlepší, co v kuchyni vytvořila. Najdete zde rozmanitou kuchyni z celého světapřipravenou se špetkou hravosti a hlavně s vášní!

Související témata: lilek , Hlavní jídla