zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Dokonalá smažená zelenina ze zahrádky
Autor: Lahodně s Ellou každý den Dokonalá smažená zelenina ze zahrádky

Dokonalá smažená zelenina ze zahrádky

Hodnoceno: 2x
Počítám, že tohle bude pravděpodobně ta nejzdravější snídaně, jakou si dokážete představit, a navíc ji máte hotovou se vším všudy za méně než 10 minut. Po jedné misce se budete celý den cítit jako superhrdina!
do 10 minut
1 porce

Navíc, pokud se touto dobrotou nadlábnete už ke snídani, máte v sobě hned ráno čtyři druhy zeleniny, což je úžasné. Pokud máte po ránu opravdu velký hlad, přidejte ještě pár plátků chleba.

reklama

Postup

  1. Nalijte olivový olej na pánev a přidejte kajenský pepř, oregano, tymián, česnek, sůl a pepř. Zahřejte a restujte 2 minuty, než se uvolní vůně.
  2. Přidejte houby, rajčata a polovinu citronové šťávy a restujte asi 3 minuty, dokud zelenina nezměkne. Potom vmíchejte špenát a restujte asi minutu, dokud také nezměkne.
  3. Zeleninu můžete servírovat na talíři nebo ji naaranžovat na toust a ozdobit plátkem avokáda. Avokádo zakápněte zbytkem citronové šťávy a dochuťte trochou soli a pepře.
  4. PRIMA TIP: Připravte tuto dobrotu o víkendu jako brunch pro přátele a rodinu. Pokud jíte vejce, můžete k tomu připravit třeba ztracená vejce. Dělám to tak doma a všichni to milují.

Dokonalá smažená zelenina ze zahrádky  Foto: Dokonalá smažená zelenina ze zahrádky; foto: Lahodně s Ellou každý den

Lahodně s Ellou každý den Foto:

Lahodně s Ellou každý den

Ella Woodward

Pokračování kuchařky Lahodně s Ellou není jen tak obyčejným seznamem receptů jako mnoho jiných knih tohoto typu. Není to ani nudné povídání o nějaké další dietě. Je to velmi zajímavá kniha, díky které se naučíme těšit z přírodního jídla a zároveň dopřejeme tělu to, co nejvíce potřebuje.

Autorka si je navíc vědoma složitosti a uspěchanosti dnešní doby a proto dbala na to, aby se její recepty daly připravit snadno a rychle. Je to jedinečná publikace, která člověku umožní zlepšit kvalitu života bez velké námahy.

"Všichni jsme se zbláznili do rozkošné Elly... Je velkou postavou v oblasti zdravé výživy." (Times)

Vydalo nakladateství Omega / Dobrovský

 

 

 

reklama