návrat zpět

Najděte si recept

Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Reklama

Dokonalá smažená zelenina ze zahrádky

Hodnoceno: 0x
1 porce
do 10 minut
Dokonalá smažená zelenina ze zahrádky
Autor: Lahodně s Ellou každý den Dokonalá smažená zelenina ze zahrádky
Počítám, že tohle bude pravděpodobně ta nejzdravější snídaně, jakou si dokážete představit, a navíc ji máte hotovou se vším všudy za méně než 10 minut. Po jedné misce se budete celý den cítit jako superhrdina!

Navíc, pokud se touto dobrotou nadlábnete už ke snídani, máte v sobě hned ráno čtyři druhy zeleniny, což je úžasné. Pokud máte po ránu opravdu velký hlad, přidejte ještě pár plátků chleba.

Postup

  1. Nalijte olivový olej na pánev a přidejte kajenský pepř, oregano, tymián, česnek, sůl a pepř. Zahřejte a restujte 2 minuty, než se uvolní vůně.
  2. Přidejte houby, rajčata a polovinu citronové šťávy a restujte asi 3 minuty, dokud zelenina nezměkne. Potom vmíchejte špenát a restujte asi minutu, dokud také nezměkne.
  3. Zeleninu můžete servírovat na talíři nebo ji naaranžovat na toust a ozdobit plátkem avokáda. Avokádo zakápněte zbytkem citronové šťávy a dochuťte trochou soli a pepře.
  4. PRIMA TIP: Připravte tuto dobrotu o víkendu jako brunch pro přátele a rodinu. Pokud jíte vejce, můžete k tomu připravit třeba ztracená vejce. Dělám to tak doma a všichni to milují.

Dokonalá smažená zelenina ze zahrádky  Foto: Dokonalá smažená zelenina ze zahrádky; foto: Lahodně s Ellou každý den

Lahodně s Ellou každý den Foto:

Lahodně s Ellou každý den

Ella Woodward

Pokračování kuchařky Lahodně s Ellou není jen tak obyčejným seznamem receptů jako mnoho jiných knih tohoto typu. Není to ani nudné povídání o nějaké další dietě. Je to velmi zajímavá kniha, díky které se naučíme těšit z přírodního jídla a zároveň dopřejeme tělu to, co nejvíce potřebuje.

Autorka si je navíc vědoma složitosti a uspěchanosti dnešní doby a proto dbala na to, aby se její recepty daly připravit snadno a rychle. Je to jedinečná publikace, která člověku umožní zlepšit kvalitu života bez velké námahy.

"Všichni jsme se zbláznili do rozkošné Elly... Je velkou postavou v oblasti zdravé výživy." (Times)

Vydalo nakladateství Omega / Dobrovský