zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Ořechové řezy s rumovou polevou
Autor: Marek Podhora Ořechové řezy s rumovou polevou

Ořechové řezy s rumovou polevou

Hodnoceno: 11x
Cukroví pro všechny milovníky vlašských ořechů. Tvoří základ těsta i náplně a ještě šťavnaté čtverečky zdobí! Jakmile je ochutnáte, možná se vám v mysli vynoří vzpomínka na Vánoce u babičky, protože tohle je typická ukázka prvorepublikového cukroví a rodinného pokladu, který se dědí. 
do 1,5 hodiny
40 ks / 1 plech porcí

reklama

Suroviny (40 ks / 1 plech porcí)

Těsto:

Náplň:

Postup

  1. Hlubší plech vyložte pečicím papírem. Žloutky vyšlehejte s cukrem do hladké pěny, trvá to zhruba 20 minut. Z bílků vyšlehejte tuhý sníh. Do žloutkové směsi zapracujte ořechy a pozvolna vmíchejte sníh. Těsto rozetřete do připraveného plechu a pečte v troubě předehřáté na 180 °C zhruba 6–8 minut, až zrůžoví. Vyjměte a nechte zchladnout. 
  2. Na náplň prošlehejte máslo s cukrem, zašlehejte vejce a ořechy. 
  3. Vychladlé těsto podélně prořízněte, jeden plát potřete krémem a přiklopte druhým plátem. 
  4. Na polevu vmíchejte cukr do rumu, přidejte citronovou kůru a pozvolna přilévejte po lžičkách horkou vodu a míchejte, až je poleva hladká a tekutá. Přelijte ji přes plněné pláty, nožem naznačte na povrchu mřížku a každý čtvereček ozdobte půlkou vlašského ořechu. Uložte alespoň na 1 hodinu do lednice ztuhnout. 
  5. Vyjměte, rozkrájejte na čtverce podle naznačené mřížky a podávejte. 
Ořechové řezy s rumovou polevou
Autor: Marek Podhora Ořechové řezy s rumovou polevou

reklama

Bez buchet se nevdáš

Umět se otáčet v kuchyni a postarat se o domácnost patřilo dříve mezi kýžené dovednosti holek na vdávání. Také se je to jejich maminky snažily co nejlépe naučit. Doba se změnila, ale okouzlit muže dobrým jídlem nebo vytvořit domácí pohodu v kuchyni je neměnnou konstantou, která zlepší rodinný život o tisíc procent. Pokud vás maminka vařit nenaučila, nebo zjišťujete, že jen o sushi a salátech se žít nedá, je tahle kuchařka přesně pro vás. Napsalo ji pět žen ze tří generací a shromáždily v ní recepty na jídla tradiční i moderní, zdravá i útěšná, zkrátka taková, která vždy potěší. Kniha obsahuje i zápisník, kam si můžete zapsat další recepty, které objevíte. 
Vydalo nakladatelství Došel Karamel