návrat zpět

Najděte si recept

Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Reklama

Domácí Snickers

Hodnoceno: 0x
12 ks porcí
do 1,5 hodiny
Domácí Snickers
Autor: Miluji svůj život Domácí Snickers
Už jste někdy přemýšleli, že byste zkusili domácí verzi oblíbené tyčinky Snickers? Jestli ano, ale pořád vám chyběl ten správný recept, už nečekejte. My jsme vám ho připravili takhle hezky pod nos. ;)

Suroviny (12 ks porcí)

Poleva:

Karamel:

Postup

  1. Dvě střední zapékací formy vyložte pečicím papírem.
  2. Ve vodní lázni rozpusťte 200 g čokolády, kterou opatrně vytvořte první vrstvu tyčinek – nalijte ji a rozvrstvěte na pečicí papír do zapékací formy.
  3. Nyní dejte na chvilinku do mrazáku a vytvořte nugát.
  4. Cukr s máslem zahřejte na pánvi, jakmile se cukr rozpustí, přidejte kondenzované mléko, arašídové máslo a posekané arašídy.
  5. Formy vytáhněte z mrazáku a nugátovou vrstvu naneste na ztuhlou čokoládu a opět dejte do mrazáku.
  6. Nyní vytvořte karamel. Na pánvi rozhřejte cukr a jak začne karamelizovat, přidejte na kousky pokrájené máslo a kondenzované mléko. Vše zahřívejte, dokud se cukr úplně nerozpustí. Karamelovou vrstvu naneste na arašídovou a opět dejte formy do mrazáku.
  7. Nakonec ve vodní lázni rozpusťte zbylých 200 g mléčné čokolády, kterou navrstvěte na karamelovou vrstvu a dejte na 15 minut do mrazáku.
  8. Poté formy přendejte do lednice a nechte hodinu tuhnout.
  9. Po hodině můžete nakrájet tyčinky a ihned si na nich pochutnávat.
  10. Uchovávejte v lednici.
Domácí Snickers
Autor: Miluji svůj život Domácí Snickers

Miluji svůj život
Kateřina Jašková

Blog Miluji svůj život je zaměřen na racionální způsob života. Naše zdraví a štěstí je ovlivněno nejen správným a kvalitním stravováním, ale také způsobem myšlení a naším celkovým životním stylem. Na tomto blogu najdete inspiraci pro zdravé vaření a pečení, výrobu domácí kosmetiky, motivační články, články o zdraví a také o všech radostech i nástrahách mateřství.

Jmenuji se Kateřina Jašková a víte co? Miluji svůj život :)

Související témata: Sladké