reklama

zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat

reklama

Secret of Raw chutná nejlépe zasyrova
Autor: archiv Secret of Raw chutná nejlépe zasyrova

Secret of Raw chutná nejlépe zasyrova

Objevit tajemství syrové stravy se před třemi lety rozhodlo jedno mladé nadšené duo. Jan Plajner a Eva Kavková hledali větší seberealizaci ve svých životech. A jak se jim to povedlo? Odpověď najdete v projektu Secret of Raw, který poznáte zasyrova i na našem festivalu Jakože, cože?!.
klaram , Vydáno: 23.09.2014

reklama

Vitariánství pod 42 stupňů Celsia

Tento směr výživy je založený na příjmu jen tepelně neupravených potravin. Nejčastěji vitariáni konzumují jen produkty rostlinného původu jako zeleninu, ovoce, ořechy, semena, naklíčené obilí a luštěniny. Někteří z nich pak rozlišují roční období a v zimě pak zařazují i mléčné výrobky z kozího nebo ovčího mléka. Z vašeho jídelníčku však vyškrtněte maso a ryby, protože vitariáni pojídají jen tzv. živé jídlo, které neprošlo tepelnou úpravou nad 42 stupňů Celsia. Vitariáni totiž mají za to, že právě tento stupeň může za zničení enzymů, které podle nich tvoří život.

Secret of Raw chutná nejlépe zasyrova 3

Secret of Raw chutná nejlépe zasyrova 6Nová životní cesta, nový životní styl

Jana a Evu jejich životní pouť přivedla právě k vitariánství, i když Eva už s tímto výživovým směrem začala o něco dříve.

Jan pracoval v reklamě čtvrtým rokem a Eva už mnoho let v realitách.

Řekli jsme si, že raw food je krásný směr, který je v ČR hodně ´underground´, takže ho dostaneme na povrch a do povědomí. Od začátku jsme chtěli tento způsob stravování přiblížit široké veřejnosti a ukázat, že je možné k tomu přistoupit lidsky, moderně, a dá se tak pohodlně žít.“

Secret of Raw chutná nejlépe zasyrova 5

Pověz mi, co jíš, a já ti řeknu…

Secret of Raw chutná nejlépe zasyrova 2Secret of Raw není jen o jejich restauraci, i když tu si vybrali jako základní stavební kámen celého projektu. Zaměřují se i na kurzy, vzdělávání v oblasti stravování a přístupu k životu, do budoucna plánují i ozdravné raw centrum.

Restaurace je skvělý začátek, lidé si můžou přijít, ochutnat a zamilovat se do jídla samotného. Ostatní většinou přichází automaticky. V žádném případě nechceme dogmaticky říkat, že „raw“ je jediná cesta a musí jí každý jít. My nabízíme tu možnost, otvíráme dveře – každý může buď nakouknout anebo vstoupit. Rozhodnutí musí přijít zevnitř, my ho iniciujeme.“

Secret of Raw chutná nejlépe zasyrova 4

Slaďte chutě, ale nebojte se experimentů

Eva s Janem tvrdí, že Secret of Raw nás přesvědčí, že raw jídla jsou nejenom zdravá, ale i chutná, rozmanitá a sladěná s naším tělem. Oba jsou však i otevření novým věcem, a to zejména v gastronomii. Přijali výzvu a potvrdili účast na našem food festivalu Jakože, cože?!, který je založen na netradičních spojeních chutí, které se mohou zdát na první pohled neslučitelné, ale nakonec dokážou vytvořit nezapomenutelnou harmonii.

Vyzkoušejte oblíbený recept z nabídky Secret of Raw:

FRESH hlásí účast na festivalu! JAKOŽE, COŽE?!

Jakože cože ?!Dokážete si představit, že křen, kysané zelí a řepa mohou být delikatesou a výživným obědem? Secret of Raw přesvědčí vaše chuťové pohárky na historicky prvním ročníku food festivalu Jakože,cože?!, kde vás čeká spousta neobvyklých chuťových kombinací.

Ve dnech 4.–5. října 2014 na vás čekají workshopy, například s mistrem molekulární kuchyně Petrem Koukolíčkem, nebo škola vaření Chef Parade, experimentální menu vyhlášených restaurací Saké, Dish, Secret of Raw, Oblaca, Snails daya jiné. Na festivalu budete moci také ochutnat novinku v oblasti sladkých dobrot, čokolády Milka LU a Milka TUC v netradičním kabátě a mnoho dalšího.Všechny kulinářské divy po celý víkend najdete na náměstíčku Piazza Domino na Andělu od 11.00–20.00.

Viděli jste někdy, jak vypadá a chutná štrúdl nebo drink v jiném skupenství? Ne? Tak to musíte dorazit.

Těšíme se na vás a neobvyklým chutím zdar!

VSTUP NA FESTIVAL JE ZDARMA

Více na FB food festivalu Jakože,cože?!

reklama

Přečtěte si také