návrat zpět

Najděte si recept

Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Reklama

Návštěvníci FRESH Festivalu vyberou Západočeskou restauraci roku 2015

FRESH Festival Plzeň
FRESH Festival Plzeň
Degustační menu patnácti špičkových restaurací budou moci ochutnat milovníci dobrého jídla v rámci plzeňského FRESH Festivalu. Zároveň rozhodnou o držiteli titulu Západočeská restaurace roku 2015. Vzhledem k velkému zájmu návštěvníků bude letos třídenní – od 22. do 24. května u OC Plzeň Plaza.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Soutěže o titul Západočeská restaurace roku 2015 se zúčastní 15 pečlivě vybraných TOP restaurací. V každé z nich mohou hosté v době konání FRESH Festivalu ochutnat několikachodové degustační menu za velice příznivou cenu. A šéfkuchaři si při tvorbě letošní nabídky dali opravdu záležet:

Jako předkrm si můžete dát třeba tartar z lososa ochucený sýrem Grana Padano, panenským olivovým olejem a limetou a k němu toast potřený bazalkovým pestem v Comix urban pubu. Milovníky steaků nadchne diamond muscle steak z irských býků s máslem café de Paris a opečené brambory v restauraci Artamo, v Potrefené huse si návštěvníci pochutnají na jehněčím ze šumavského chovu připraveném metodou "Sous Vide" se šafránovou kaší a zeleninovými tagliatelle. Mořskou specialitu připravil šéfkuchař elCidu Miroslav Brouček: „Doporučuji špíz s tygří krevetou, kalamárou a čerstvým lososem podávaný na salátu s citronovým dresinkem,“ vybírá jeden pokrm ze svého degustačního menu. A samozřejmě nebudou chybět sladké tečky na konec – dezerty. Výzvou, která nenechá vaše chuťové buňky v klidu, je například domácí krémová vanilková zmrzlina balená v drcených pistáciích, přelitá belgickou čokoládou a zdobená citronovou mátou v restauraci Uctívaný velbloud.

Fresh Festival 2. PR 10 Foto:

Kromě nejlepší restaurace se bude vyhlašovat i Pivo FRESH Festivalu Plzeň 2015. „Přímo v areálu festivalu se budou čepovat piva od dvacítky soutěžních pivovarů. Každý z nich nabídne milovníkům pěnivého moku více svých produktů od klasických ležáků přes kvasnicové speciály po ovocná piva. Přijďte ochutnat třeba medovinový speciál z pivovaru Slepý krtek, šťáhlavského Radouše, oblíbený výběr Svijanského pivovaru nebo si nechte natočit polotmavého Démona z pivovaru Lobkowicz. Novinkou na pivním trhu je minipivovar Příšov, který na FRESH Festivalu představí čtyři své produkty,“ vyjmenovává zlomek z bohaté pivní nabídky pořadatel FRESH Festivalu Petr Jirásek.

Kuchaři FFPLZ2015-2 Foto:

O držiteli titulů Západočeská restaurace roku 2015 a Pivo FRESH Festivalu Plzeň 2015 rozhodnou sami návštěvníci kulinářského festivalu. Pomocí kuponu u vstupenky budou moci hlasovat pro svého favorita. Mezisoučty výsledků budou vyhlášeny každý festivalový den a zároveň budou vylosovány výherní kupony. Ve hře jsou ceny za 22 tisíc korun.

Na FRESH Festivalu se budou prezentovat také vynikající a netradiční nesoutěžní restaurace. Návštěvníci na vlastní chuťové buňky poznají extrémní catering šéfkuchaře Petra Koukolíčka, který nabídne pokrmy z masa krajty královské, krokodýla, zebry nebo žab. Petr Koukolíček si na festivalu otevře také molekulární restauraci, kde bude podávat oblíbené koktejly, které však nejsou vůbec tekuté. Nejen na menu inspirované chilli pozve návštěvníky do pop-up restaurace UKOKO food blogerka roku a autorka kulinářských pořadů na internetové televizi Stream Veronika KOKO Kokešová. Všechny, kdo si chtěli v životě zkusit sníst švába, pak potěší Petr Ocknecht v restauraci Šach Mat, kde bude podávat cvrčka banánového na másle s pečivem, moučného brouka zophobase na čerstvém chilli, česneku a hrubozrnné soli, duo švábů na kuskusu nebo štíra na rukole.

A-PAV_0187-n Foto:

B-PAV_0306-n Foto:

A-PAV_0199-n Foto:

V pátek 22. května bude program FRESH Festivalu probíhat od 15 do 21 hodin, v sobotu 23. května od 10 do 21 hodin a v neděli 24. května od 10 do 16.30 hodin.

Vstupné:

Pátek a neděle – 50 Kč

Sobota – 100 Kč

ZTP a děti do 130 cm – vstup zdarma

Parkování u OC Plzeň Plaza zdarma

Všechny informace včetně podrobného programu najdete na webových stránkách FRESH festivalu.

Menu všech soutěžních restaurací a více informací na www.freshfestival.cz

Více informací o FRESH Festivalu se dozvíte v našem článku:

Fresh festival v Plzni

Apetit Festival se do Plzně vrací s novým názvem FRESH Festival

Reklama