návrat zpět

Najděte si recept

Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím

Kam vyrazit v Praze na burgery?

Kam v Praze na burgery? Cafe Palanda
Kam v Praze na burgery? Cafe Palanda
Pořádný burger si můžete dát skoro na každém rohu. Ale ne všude vám bude chutnat. Provedli jsme průzkum v terénu i na holešovickém Street Food Festivalu a tady je naše doporučení na místa, kde mají šťavnaté, správně propečené maso a na povrchu křupavou a uvnitř krásně vláčnou briošku.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Dish {fine burger bistro}

Římská 29, Praha 2

www.dish.cz

Když burger, tak rozhodně v Dishi. V jejich široké nabídce nemůžete sáhnout vedle, burgery tu mají prostě vynikající. A bistro hranolky jsou nepřekonatelné. Omlácené talíře po něčí babičce dokreslují ‚modern vintage‘ atmosféru podniku, a únětické pivo si s burgery rozumí. Mají tu taky speciální gin & tonic menu a burger si tu mohou dát i vegetariáni, třeba ten z červené řepy. Než sem vyrazíte, určitě si udělejte rezervaci, narváno bývá skoro pořád. A jestli se vám nikam nechce, nechte burger přijít k sobě a objednejte si ho domů.

Dish {fine burger bistro}

Dish {fine burger bistro}. Foto:archiv

Dish fine burger bistro

V Dish fine burger bistru je to prostě fajn


 

The TavernThe Tavern

Chopinova 26, Praha 2

www.thetavern.cz

Hlavní výhodou The Tavern je skvělá neformální atmosféra. Obsluha je milá a výřečná. Když nemají volné místo, vezmou si váš telefon a zavolají, až se místo uvolní, zatímco vy se třeba procházíte po parku. Když nám tu číšník chtěl ke stolu někoho přisadit, nejdřív nám o nových známých něco prozradil, včetně možných témat k hovoru. Burgery jsou tu senzační. Nabídka se často obměňuje a objevují se v ní sezonní speciality. Obdivuhodná je škála míchaných drinků. Úterý, středy a neděle jsou v The Tavern bez rezervace, tak neváhejte a vyražte!

Cafe Palanda

Zlatnická 11, Praha 1

www.cafepalanda.cz

V Palandě mají jednoduchou kuchyni postavenou na masitých jídlech, právě burgerech a biftecích. Restaurace svou burgerovou kariéru odstartovala dvěma peckami – Caesar Chicken Burgerem a Royal Bacon Cheese Burgerem. Byly tak žádané, že se nabídka burgerů rozšířila. Kromě evergreenů si zde můžete dát i exotičtější variace, třeba Chicken Tandoori Burger, jemně pikantní kuřecí burger s jogurtovým dipem, cibulkou, koriandrem a limetkou, nebo Chicken Banh Mi Sandwich, marinované kuřecí prsíčko s bílou ředkví a mrkví naloženou v rýžovém octě s kachní paštikou koriandrem. Jakkoli nejsem přítelem přeplácaných a překombinovaných burgerů, v Palandě mají na balanc chutí očko.

Cafe Palanda

Cafe Palanda. Foto:archiv

 

Krystal Mozaika Bistro

Krystal Mozaika BistroSokolovská 99, Praha 8

www.krystal-bistro.cz

Tohle bistro francouzského střihu se nespecializuje na burgery. Přesto je tu umí na výbornou. Můžete si vybrat ze dvou velikostí: 150 a 300 gramů, podle toho, na kolik si troufnete. Do výběru tenhle podnik zařazuji jako místo, kam zajít na formálnější večeři – můžete sem vzít mámu na večeři, když má narozeniny, a burger tu můžete klidně jíst příborem. Kromě hovězího si tu můžete dát i burger jehněčí. Neburgerová nabídka je sezonní a rovněž velmi sympatická.

We Are/Burgers

www.facebook.com/weareburgers

Dali byste si třeba burger s chřestovo-parmezánovou omeletou? Tak si pohlídejte, kdy a kde se objeví stánek We Are/Burgers. We Are/Burgers není místo. Je to stánek a jsou to kluci, které burgery prostě baví a nebojí se do nich vnést pořádnou dávku invence. Jestli je někde potkáte, čeká vás pravá burgerová radost.

We Are / Burgers

We Are/Burgers. Foto:archiv

 

Autor: Anna Junková; převzato z blogu Thinkfood.cz

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama