Žhavé citronové bábovičky

Moje hodnocení
7x

Teplé podzimní dny stále svádějí ke hrám. Děti se můžou vyřádit na pískovišti, vy si vyhrajte s těmihle neuvěřitelnými bábovičkami!

4 porce
90 minut
anglická

Náplň

Těsto

Postup přípravy

  1. Na krémovou náplň dejte citronovou šťávu, cukr, vejce a sůl do ohnivzdorné mísy, postavené na kastrol s mírně vroucí vodou. Ujistěte se, že se dno mísy nedotýká hladiny vody.
  2. Směs zlehka a stále promíchávejte po dobu 5 až 8 minut, až zhoustne a bude lesklá. Pak ji okamžitě přeceďte přes jemný cedník nebo síto do jiné mísy a zašlehejte do ní studené máslo, kostičku po kostičce tak, aby se každá zcela rozpustila, než přidáte další. Mísu přikryjte a dejte na 30 minut stranou vychladnout. Pak krém přesuňte do cukrářského sáčku a dejte do ledničky.
  3. Na těsto ušlehejte máslo s cukrem do nadýchané směsi. Vejce lehce prošlehejte a vlijte za stálého šlehání k máslu s cukrem. Přidejte citronovou kůru, jogurt a vanilku. Navrch prosejte mouku a zatřete ji jenom tak, až vznikne těsto.
  4. Troubu předehřejte na 190 °C. Formičky zlehka vytřete máslem a vysypte cukrem. Rozdělte do nich těsto tak, aby sahalo do poloviny výšky, trochu těsta si ponechte. Špičku zdobicího sáčku postavte do středu těsta a naplňte krémem tak, aby byly formičky ze dvou třetin plné. Navrch rozdělte zbylé těsto a formičky postavte na plech.
  5. Bábovičky pečte 15 až 20 minut. Jakmile budou upečené, objeďte okraje formiček nožem, abyste je uvolnili. Pak je vyklopte na talíře a poprašte moučkovým cukrem.

PRIMA TIP: Nemusíte vlastnit cukrářský sáček, abyste bábovičky (které jsou svěží verzí ikonických čokoládových báboviček „se žhavým srdcem“) naplnili – vystačíte si se silnějším plastovým sáčkem, kterému před použitím odstřihnete roh. Krém vytlačujte pevně a rovnoměrně.

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů


Přečtěte si také

Recepty