Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Středomořský salát s chobotnicí

2-3 porce
do 30 minut
Salát s chobotnicí
Salát s chobotnicí Autor: Kitchenette.cz
Chobotnice je pro nás Čechy stále dost exotická surovina. I ti, kteří si jí na dovolené rádi dají, mají z domácí přípravy lehké obavy. Ale není to třeba, není to nijak komplikované a výsledek určitě stojí za to. Markéta z food blogu Kitchenette.cz vám prozradí svůj oblíbený recept.
Reklama

„Je pro mě chutí, vůní a atmosférou Středomoří. Variací chobotnicových salátů je nespočet, nicméně, tento patří k mým favoritům. Vždy, když ho doma připravuji, připomene mi andaluské tapas nebo Balkán a obě tato místa mi velmi přirostla k srdci. Další důvod, proč ráda vařím chobotnici je, že moje dcera jí velmi miluje. Poprvé ochutnala mauricijskou verzi s lilkem, která byla také výtečná, nešlo o salát, ale teplý chod.

A kde pořídít čerstvou chobotnici? Mohu jen doporučit čerstvé ryby a Makro. Snadno se dopátráte po datu odlovu a původu, navíc mají obrat, což zaručuje čerstvost…“ Markéta Pavleje

Suroviny (2-3 porce)

Reklama

Postup

  1. Chobotnici omyjte, očistěte, naporcujte na jednotlivá chapadla a dejte vařit do cca 0,5 l osolené vody, kam jste přidali 200 ml vinného octa. Vařte, dokud není měkká. Může to trvat přibližně 40–50 minut.
  2. Mezitím rajčata spařte horkou vodou, abyste je mohli snadno zbavit slupky. Zbavené slupky je nakrájejte na kousky velké přibližně 1,5 cm a dejte do salátové mísy. Přidejte cuketu nakrájenou na malé kostičky, řapíkatý celer na tenké plátky a petržel.
  3. Uvařená chapadla nakrájejte na centimetrové kousky, přidejte k zelenině, dochuťte solí, pepřem, pokapejte olejem a okyselte citronem.
  4. Servírovat salát můžete v tomto momentě, kdy je ještě vlažný, nebo vychlazený s kouskem focacci nebo bagety.
  5. Jako předkrm toto množství bude stačit pro 6 osob, jako hlavní jídlo pro 2–3 osoby.
Reklama

Salát s chobotnicí  Foto: Kitchenette.cz

Salát s chobotnicí. Foto: Kitchenette.cz

Objevte nový food blog!Markéta Pavleje

Kitchenette.cz je jeden z nejhezčích food blogů v Čechách. Jeho autorka Markéta Pavleje Šimrová je známou vizážistkou, která si z prostředí módy často odskakuje do kuchyně a tam vaří neskutečné dobroty.

I na fotkách je vidět, že Markéta má velké vizuální cítění, okamžitě na ty laskominy dostanete chuť. Na blogu najdete recepty, které určitě zvládnete uvařit, navíc jsou většinou zdravé, ze základních surovin, ideálně čerstvých a z velké části regionálních a sezonních.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama