zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Zahradní koláč
Autor: Sweet pixel blog Zahradní koláč

Zahradní koláč

Hodnoceno: 28x
Koláč je velmi jednoduchý a velmi rychlý. Pokud nemáte na chatě troubu na pečení, klidně ho upečte v remosce. Do koláče se dá použít jakékoliv ovoce, jednoduše obejděte zahradu... :)
do 1 hodiny
1 koláč porce

reklama

Suroviny (1 koláč porce)

Na drobenku:

Postup

  1. V míse smíchejte mouku, cukr a prášek do pečiva. Přidejte smetanu, olej a vejce a důkladně rozmíchejte. Směs zpracujte na tekuté těsto.
  2. Suroviny na drobenku zpracujte v menším talířku.
  3. Těsto vylijte do předem vymazané a moukou vysypané remosky (průměr cca 26 cm). Na těsto poklaďte očištěné a nakrájené ovoce a posypte drobenkou.
  4. V remosce pečte zhruba 40–45 minut. Jestli je koláč upečený, poznáte podle toho, že do něj zapíchnete špejli a těsto se na špejli nelepí.
  5. Koláč nechte lehce vychladnout a opatrně překlopte na talíř. Posypte cukrem a podávejte.

Zahradní koláč Foto: Sweet pixel blog

Zahradní koláč Foto: Sweet pixel blog

Zahradní koláč, foto: Sweet pixel blog

 

Sweet pixel blogNejen sladké pokušení...

Sweet pixel blog je o propojení dvou mých vášní  jídla a fotografování. Jídlu se intenzivně a bez přestávek věnuji od léta roku 1985. K fotografování jsem se shodou šťastných okolností dostala o 25 let později a tato událost se zcela překvapivě a nečekaně stala významným mezníkem v mém životě.

Důležité jsou ty hodiny a dny, kdy se zavřu do kuchyně a připravuji, krájím, vařím, míchám, ochutnávám, peču, zdobím, upravuji, běhám se stativem v kuchyni, nadávám, clona, čas, krocení světla, odrazy, odlesky a cvak, cvak ... a nakonec, když se všechny pixely poskládají tak, jak jsem od začátku chtěla, a já pojídám výsledný produkt svého snažení, přijde přesvědčení, že takhle vypadá jeden z nejskvělejších koníčků vůbec... :-) Jana Klinkovská

reklama