zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Višňový mražený jogurt
Autor: kuchařka Mražené dezerty Višňový mražený jogurt

Višňový mražený jogurt

Hodnoceno: 0x
Pokud máte rádi višňový jogurt, jeho mražená verze vás nadchne. Z hebké chladivé smetany vystupují sladké šťavnaté višně. Vychutnejte si ji samotnou nebo s čokoládovým dortem.
do 30 minut
asi 1 litr porcí

reklama

Suroviny (asi 1 litr porcí)

Postup

  1. Višně, cukr, sirup a sůl rozmixujte na pyré, dobře to jde v mixéru typu kutr nebo na smoothie. Promíchejte s jogurtem, zakryjte potravinářskou fólií a uložte na 1 hodinu do lednice.
  2. Do zmrzlinovače o objemu alespoň 1 l vlijte připravenou směs a nechte umíchat zmrzlinu do žádoucí konzistence. Ihned podávejte nebo uložte ještě na 2 hodiny do mrazáku.

PRIMA TIP: Kukuřičný sirup se vyrábí hydrolýzou kukuřičného škrobu pomocí přirozených enzymů. Má nižší glykemický index než cukr, zlatou barvu a jemnou neutrální chuť. Sladí mírně, pokud ho nahradíte například datlovým či zlatým sirupem, použijte ho méně.

Mražené dezerty Foto: MRAŽENÉ DEZERTY

Vytvořte si doma vlastní zmrzlinárnu a potěšte svou rodinu a přátele lahodnými mraženými dezerty. Díky této kuchařce s více než 60 recepty na různé sorbety, zmrzliny, granity a pěny to snadno zvládnete.

Inspirujte se tipy na poháry, sendviče, koktejly a další způsoby podávání ledového osvěžení. Zmrzliny nemusí být jen ovocné či smetanové, objevte například pikantní dýňovou, medovo-citronový mražený jogurt nebo karamelky brownies nebo karamelovou omáčku s alkoholem!

Zmrzlinová sezona začíná – vychutnejte si ji naplno!

Nakladatelství Omega.

reklama