zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Kyblík krevet a dva druhy omáček
Autor: Hermína / Prima Kyblík krevet a dva druhy omáček

VIDEO: Kyblík krevet a dva druhy omáček

Hodnoceno: 0x
Krevety na gril jsou prostě skvělé. A ideální je si k tomu připravit výborné omáčky, které chuť krevet krásně podtrhnou.
do 1 hodiny
4 porce

Připravte si krevety podle videoreceptu:

reklama

Postup

  1. Na gril vložte hrnec, zavařte vodu a hodně osolte. Nakrájejte mrkev, celer, šalotku, jarní cibulku, česnek, fenykl a vložte do hrnce. Pak přidejte očištěné krevety a nechte povařit. Uvařené krevety a zeleninu vyndejte pomocí cedníku, vložte do mísy s ledem a zalijte studenou vodou, abyste zastavili var.
  2. Teď si připravte omáčky: v misce smíchejte tři žloutky, lžíci hořčice, citronovou šťávu, sůl a pepř. Vyšlehejte a v případě potřeby zakápněte olivovým olejem.
  3. Z česneku vyndejte klíček, posypte solí a utřete. Šafrán nasypte do misky, zakápněte horkou vodou a promíchejte. Polovinu majonézy smíchejte s utřeným česnekem a šafránem.
  4. Na druhou omáčku budete potřebovat: rajčatový protlak, citronovou a limetovou šťávu a kapku brandy. To vše smíchejte s druhou polovinou majonézy.
  5. Mísu vystelte salátem, nandejte do ní krevety se zeleninou a podávejte s oběma omáčkami.

Kyblík krevet a dva druhy omáček Foto: Kyblík krevet a dva druhy omáček; foto: Hermína / Prima

V nové řadě kulinární show Rozpal to, šéfe! III. Zdeněk Pohlreich opět rozžhavil gril a připravil skvělé recepty na letní grilovačku. Sledujte každou neděli v 18.00 na Primě! Všechny recepty, bonusová videa a další "laskominy" najdete ve speciálu:

reklama