zpět

Hledáte inspiraci pro každodenní vaření?

Nechte si zasílat newsletter plný sezónních receptů.
Vložením emailu souhlasím s podmínkami pro zasílání novinek.
zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Špenátové palačinky slečny koaly
Autor: Velká medvědí kuchařka Špenátové palačinky slečny koaly

Vaříme s dětmi: Špenátové palačinky slečny koaly

Hodnoceno: 2x
Koala dělává tyhle palačinky s eukalyptem, jenže ten v medvědím lese nikde neroste! Musí ho nahradit špenátem. Jak tohle dopadne? Přece mňamózně! Srandovní je, že zelené palačinky můžeš podávat nasladko – s oblíbeným ovocem, marmeládou, vanilkovým tvarohem nebo zmrzlinou, nebo naslano se sýrem, nebo s čerstvým sýrem a uzeným lososem nebo klíčky.
do 1 hodiny
4 porce

reklama

Postup

  1. Všechny přísady mimo tuk na smažení dej do mixéru a rozmixuj. Vznikne jemné těsto, které nech alespoň půl hodiny odpočívat.
  2. Pánev rozehřej, slabě ji potři olejem nebo máslem a nalij do ní asi jednu sběračku těsta. Pánví zlehka zakruž, aby se těsto rozlilo po celé pánvi. Palačinku opékej z obou stran pěkně dozlatova. Na střední teplotě to trvá zhruba 2 minuty z každé strany. 
  3. Hotové palačinky podávej posypané oblíbeným ovocem!

PRIMA TIP: První palačinka se většinou nepovede – je to zkušební palačinka, na které poznáš, jestli máš dost rozehřátou pánev nebo správně husté těsto. Nezoufej a rovnou ji sněz.

Špenátové palačinky slečny koaly
Autor: Velká medvědí kuchařka Špenátové palačinky slečny koaly

reklama

Velká medvědí kuchařka

Kamarádi Nedvěd a Miška podnikají různá dobrodružství, a přitom si pokaždé připraví něco dobrého na zoubek. Ve večerníčku Mlsné medvědí příběhy vybírají recepty z Velké medvědí kuchařky, která se díky podpoře dárců na platformě Donio.cz stala skutečnou, a tak si ji může přečíst a také si podle ní uvařit malý i velký mlsal. Kniha obsahuje třicet receptů na dobroty od rána až do večera a krásné ilustrace a fotografie. Kuchařka se hodí pro děti od sedmi let, nebo i mladších, pokud už umí číst a krájet nožem. Naučí je vařit i způsobně stolovat. Recepty obsahují zdravější suroviny, třeba med a ovoce místo cukru, a respektují specifika dětského jídelníčku. Vtipná videa a jednotlivé díly ze seriálu najdete na www.medvedi.tv.
Související témata: palačinky , špenát , dětská jídla , Malá jídla