S vášní pro jídlo pro Whirpool

Sladký vánoční stromeček z kynutého těsta se skořicí

Moje hodnocení
9x

Během Vánoc nechybí na slavnostní tabuli tradiční vánočka, ale letos můžete své blízké překvapit něčím novým a upéct efektní vánoční stromeček z kynutého těsta, z kterého si každý může odlomit svůj kousek.

1 porce
60 minut

Těsto

Náplň

Postup přípravy

  1. Do mísy prosejte hladkou mouku, přidejte cukr a droždí a promíchejte. Mléko společně s máslem ohřejte jen tak, aby se máslo rozpustilo, a nechte zchladnout na tělesnou teplotu. Potom je nalijte k mouce a vypracujte hladké těsto. Nechte vykynout na teplém místě bez průvanu asi 45 minut.
  2. Mezitím si připravte náplň: promíchejte změklé máslo s třtinovým cukrem a skořicí na pastu.
  3. Vykynuté těsto na pomoučené ploše rozdělte na tři části, rozválejte je a prsty vytvořte trojúhelníky o výšce asi 30 centimetrů. První trojúhelník položte na pečicí papír, namažte polovinou náplně, přiklopte jej druhým trojúhelníkem, který rovněž pomažte. Nakonec přiklopte poslední trojúhelník těsta. Ostrým nožem nakrojte dvě protilehlé strany trojúhelníku směrem ke středu a vzniklé pruhy zatočte do vrtule. Takto připravený stromek pomažte vejcem a do špičky zapíchněte hvězdičku badyánu.
  4. Na troubě nastavte program pro horkovzdušné pečení při 180 °C, pokud máte možnost, přidejte nízkou úroveň páry a pečte dozlatova. Bude to trvat asi 45 minut. Upečený stromek nechte vychladnout a před podáváním zasypte moučkovým cukrem.

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů

Zdroj receptu

S vášní pro jídlo pro Whirpool


Přečtěte si také

Recepty