návrat zpět

Najděte si recept

Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Reklama

Quiche s modrým sýrem a brokolicí

Hodnoceno: 0x
1 koláč porce
do 1 hodiny
Quiche s modrým sýrem a brokolicí
Autor: archiv Papei Quiche s modrým sýrem a brokolicí
Modrý sýr s velmi výraznou chutí povznese tento slaný koláč do kulinárních výšin. Příprava je velmi jednoduchá, takže tento recept oceníte, pokud připravujete pohoštění pro více lidí.

Suroviny (1 koláč porce)

Postup

  1. Brokolici rozeberte na růžičky a krátce ji spařte horkou vodou.
  2. Listovým těstem vyložte koláčovou formu a dno propíchejte na několika místech vidličkou. Na těsto rozprostřete brokolici a rozdrobený sýr. Vše zalijte rozšlehanými vejci s mlékem.
  3. Ochuťte solí, pepřem a pečte v troubě vyhřáté na 180 stupňů cca 25 minut.

Quiche s modrým sýrem a brokolicí  Foto: Quiche s modrým sýrem a brokolicí, foto: archiv Papei

Prima tip: Bleu d'Auvergne je napodobeninou věhlasného sýra Roquefort (sýr z ovčího mléka), při jehož výrobě bylo využito kravského mléka. Stejně jako sýr Roquefort se i sýry Bleu d´Auvergne nechávají zrát po dobu delší než dva měsíce ve vlhkých sklepeních a propichují se jehlicemi. Sýr má velmi hutné a smetanové těsto světle žluté barvy, které je místy poseté otvory a zelenomodrými žilkami. Pokud se rozhodnete pro tento recept, sýr naleznete například v pultech řetězců Tesco, Billa a nyní i nově v nabídce řetězce Globus!