zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Palačinky se sýrem halloumi
Autor: Cat & Cook Palačinky se sýrem halloumi

Palačinky se sýrem halloumi

Hodnoceno: 0x
Tento recept je v podstatě dost jednoduchý, i když se to nemusí zdát. Nejlépe vám to půjde, pokud si vše připravíte k ruce. Jsou to palačinky, které si s radostí připravíte třeba jako brunchový pokrm! ;)
do 30 minut
6 ks porcí

Článek

Palačinky plněné jablky ve slaném karamelu Foto:

Vyzkoušejte báječné recepty na sladké i slané palačinky

Pro přípravu samotných palačinek je potřeba minimum surovin, a přesto z nich snadno vykouzlíte výborné jídlo, na kterém si pochutnají děti i dospělí.

reklama

Postup

  1. Do větší mísy nalijte mléko a prošlehejte v něm vejce. Přidejte sůl a prosejte mouku. Metličkou vyšlehejte do jemného těsta. Nechte alespoň 15 minut odležet.
  2. V rendlíku smíchejte vodu s octem, přiveďte k varu a stáhněte oheň na minimum – voda se již nesmí vařit (měla by mít asi 75 °C). Vejce vyklepněte do malé mističky, pomocí lžíce si vytvořte vír ve vodě (ne příliš velký, aby neroztrhal vejce) a opatrně nechte vejce sklouznout doprostřed víru.
  3. Nechte 4 minuty ve vodě a poté vyndejte děrovanou naběračkou a vhoďte do menší misky se studenou vodou. Pokračujte stejně s dalšími vejci. Pokud se vám to nechce dělat, můžete udělat volská oka.
  4. Ve velké pánvi/hrnci rozehřejte dvě lžíce olivového oleje a přidejte na plátky nakrájený česnek. Počkejte 30 vteřin a přidejte špenát.
  5. Nechte asi jen minutku restovat, dokud se nespaří, osolte, opepřete a přendejte ho do misky. Misku přikryjte pokličkou, aby špenát vydržel teplý. Pánev utřete ubrouskem a nechte na opečení sýru.
  6. Nyní si připravte palačinky. Těsto promíchejte, pánev rozehřejte nasucho. Do malé mističky si nalijte olej a pánev před každou palačinkou vždy jen lehce potřete olejem. Palačinka je z jedné strany opečená až když se pustí od pánve, tak ji zbytečně nedolujte.
  7. Mezitím, co smažíte palačinky, nakrájejte sýr na silnější plátky. Pánvičku od špenátu rozehřejte, přidejte lžíci olivového oleje a položte na ni sýr. Opékejte dozlatova z obou stran.
  8. Nyní naplňte palačinky sýrem, špenátem a zabalte do trojhránku. Navrch položte vejce a ozdobte nasekanými pistáciemi.

Palačinky se sýrem halloumi 2 Foto: Palačinky se sýrem halloumi; foto: Cat & Cook

Cat & Cook Foto:

Cat & Cook

Na blogování nejvíce miluji čas strávený v kuchyni, jsem kuchařka a cukrářka každým coulem!

Můj blog klade velký důraz na kvalitu, ráda ve svých receptech popisuji původ tradičních jídel, kuchařských postupů a surovin. Naleznete zde tipy na dobré restaurace, potraviny i kuchyňské náčiní.

V blogování mi pomáhá moje chlupatá Minda – nelekejte se – jedná se o moji perskou kočku, proto název Cat & Cook  :-)

catandcook.cz alias Ivana Jindřichová

reklama