zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Mrkvové overnight oats
Autor: kuchařka Jíme zdravě II. Mrkvové overnight oats

Mrkvové overnight oats

Hodnoceno: 0x
Overnight oats je anglický výraz pro ovesné vločky připravené přes noc bez vaření. Je to báječně jednoduché, jen smícháte ingredience a ráno z lednice vyndáte výtečnou a zdravou snídani. Místo klasického mléka můžete použít i rostlinnou variantu.
do 30 minut
2 porce

Článek

Mandlová kaše Foto:

Zdravé snídaně: oblíbené kaše 8x jinak

Náš dnešní výběr zaujme především milovníky sladkých a zdravých snídaní – rozhodli jsme se totiž dát na hromadu nové recepty, kde figurují oblíbené kaše! :)

reklama

Suroviny (2 porce)

Postup

  1. V uzavíratelné sklenici smíchejte mrkev, ovesné vločky, chia semínka, kardamom, skořici a mléko s medem. Sklenici dejte do lednice alespoň na 1 hodinu (nejlépe však přes noc).
  2. Banán rozmixujte s jogurtem a datlemi. Sklenici vyndejte z lednice, promíchejte a kaši podávejte s rozmixovaným banánem.

PRIMA TIP: Připravené vločky vám v lednici vydrží až 3 dny, takže si je můžete připravit dopředu ve větším množství. Ideálně každou porci zvlášť do menší uzavíratelné skleničky. A nebojte se trochu experimentovat, přidejte třeba nasekané oříšky, semínka nebo třeba sušené brusinky.

Jíme zdravě s Fitrecepty II.

Jíme zdravě II. Foto:

Je to jen pár měsíců, co trojice studentů Petr Novák, Barbora Kravková a Barbora Hlubučková uvedli na trh svoji kuchařku zdravých receptů, a již tu máme druhý díl. Stejně jednoduché, lákavé a přitom vymazlenější. Taková je kuchařka Jíme zdravě s Fitrecepty II. Na pultech knihkupectví se objeví 10. listopadu za cenu 399 korun. A co nového v ní najdete?

Členění kategorií je hodně podobné. Najdete tu opět Snídaně a svačiny, Polévky, Obědy a večeře, Pomazánky a nově Zdravé mlsání, Nápoje a saláty – a taky Vánoční laskominy. Autoři vyslyšeli přání fanoušků a přidali víc slaných snídaní a dobrot a také víc receptů s masem. Celkem jde o 123 lahodných receptů.

“I tentokrát jsme recepty vymýšleli tak, aby byly zdravé a jednoduché na přípravu. Těšte se na větší rozmanitost ingrediencí a postupů. I když jsme byli trošku odvážnější, pořád jsme dbali na to, aby byly suroviny dobře dostupné a postupy zvládl každý. Všechna jídla, která uvidíte na obrázcích, jsme přitom připravovali a fotili v normální kuchyni s běžným vybavením. A když jsme to zvládli my, zvládnete to taky!” připomíná za všechny tři autory hlavní devízu studentské kuchařky Petr Novák.

reklama