zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Mrkvové kokosky s kokosem a vlašskými ořechy
Autor: Moje dokonalá fit jídla Mrkvové kokosky s kokosem a vlašskými ořechy

Mrkvové kokosky s kokosem a vlašskými ořechy

Hodnoceno: 3x
Oříškové kokosky se strouhanou mrkví mírně připomínají mrkvový dort, ale bez zbytečného cukru a krému. Vláčnost zajistí strouhaný kokos a mrkev. Na rozdíl od českých kokosek se v britské verzi nešlehají bílky na tuhý sníh, ale jednoduše se spojí s ostatními surovinami a pomocí dvou lžiček se ze směsi tvarují kuličky. Perfektní dezert k odpolední kávě i odlehčené vánoční cukroví.
do 1 hodiny
115 kcal
18 ks porcí

reklama

Suroviny (18 ks porcí)

Postup

  1. Troubu předehřejte na 170 °C. Plech vyložte pečicím papírem.
  2. V míse promíchejte kokos, skořici, zázvor a muškátový oříšek.
  3. Mrkev oloupejte a nastrouhejte najemno ke kokosu. Ořechy nasekejte na menší kousky a promíchejte s cukrem, bílky a špetkou soli s mrkví a kokosem, až se směs spojí. 
  4. Odkrajujte z ní lžičkou kousky a tvarujte z nich pomocí druhé lžičky kuličky. Skládejte je na připravený plech v menších rozestupech a pečte v předehřáté troubě 15–20 minut, až kokosky zezlátnou a zpevní. Vyjměte a nechte zchladnout. 
Mrkvové kokosky s kokosem a vlašskými ořechy
Autor: Moje dokonalá fit jídla Mrkvové kokosky s kokosem a vlašskými ořechy

reklama

Moje dokonalá fit jídla
Gordon Ramsay

Britský šéfkuchař Gordon Ramsay je známou televizní hvězdou, oceňovaným michelinským šéfkuchařem s restauracemi po celém světě a hlavně vášnivým sportovcem. Recepty do své kuchařky proto rozdělil do tří tematických celků – hubnutí, sport a zdraví. Přes sto lahodných nápadů na zdravá a výživná jídla ocení sportovci, rodiny s dětmi, zaneprázdnění workoholici i senioři a pacienti v rekonvalescenci. Zkrátka všichni, kdo si chtějí ještě dlouho užívat život ve zdraví, radosti a v pohodě. Protože to, co jíte, významně ovlivňuje, jak se cítíte a co dokážete. 

Vydalo nakladatelství Slovart