zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Letní pasta salát
Autor: Thinkfood.cz Letní pasta salát

Letní pasta salát

Hodnoceno: 1x
Drobné těstoviny se skvěle hodí k přípravě oblíbených těstovinových salátů. Zatímco pouhá zelenina vás nadlouho nezasytí, s těstovinami už se jedná o plnohodnotné jídlo.
do 30 minut
4 porce

Jídlo plné barev a chutí se hodí na garden party, jako příloha ke grilovačce nebo jako lehká večeře. A druhý den si zbytek můžete vzít do práce k obědu. O univerzální a výborný recept se s námi podělila Kateřina z blogu ThinkFood.cz.

„Mou slabost pro italskou kuchyni jste už asi postřehli. Miluji její jednoduchost a pestrost. Speciálně bez italské pasty nemohu existovat. Jsem ráda, že pastamilové jsme doma všichni. Zbožňujeme těstoviny v jakékoliv úpravě. Jednu takovou letní variaci jsem si půjčila od Jamieho Olivera, který ho získal při některé z jeho italských misí. Vychlazený pasta salát je skvěle osvěžující.“

reklama

Postup

  1. Ve velkém hrnci přiveďte k varu osolenou vodu. Vsypte do ní těstoviny a přidejte k nim spařit stroužky česneku. Použijte tvar conchiglie neboli mušličky. Jsou malé, vhodné do salátů či polévek. Jsou k sehání z obchodech s italskými delikatesami. Jakmile budou al dente, slijte je. Česnek vyjměte a těstoviny prolijte v sítu studenou vodou. Dejte je dochladnout do velké mísy.
  2. Mezitím pokrájejte na drobné kostičky rajčata, okurku, olivy, bazalku nasekejte. Z červených rajčat ráda používám druh San Marzano. Jejich dužina je kompaktnejší a na drobno, jak je potřebujtete do salátu, jdou pokrájet dobře (seženete je v řetězci Billa).
  3. Nasekanou zeleninu a bazalku přidejte k těstovinám. Spařený česnek oloupejte a prolisujte ho do mísy. Přidejte ocet, sůl, pepř a pořádnou dávku olivového oleje. Rukama vše promíchejte.
  4. Letní pasta salát naservírujte do velké mísy a můžete ho ještě posypat drobnolistou bazalkou. Zbylý salát uchovejte v lednici, chutná skvěle i druhý den.
Letní pasta salát
Autor: Thinkfood.cz Letní pasta salát

 

Když jídlo, tak ThinkFood.cz

Thinkfood.cz

ThinkFood.cz je blog o všech skvělých „když“ kolem jídla. Protože nejlepší jsou chvíle, když se něco děje. U sporáku, u stolu, s přáteli.

 

 ThinkFood.cz je blog o jídle, nad kterým přemýšlíte. Vařte, jezte… a přemýšlejte.

 ThinkFood na jaře 2013 založila Kateřina Obrazová a pod jejím vedením ho připravuje Idealab. Zajímá nás kvalitní jídlo, suroviny a recepty, ale i širší souvislosti okolo jídla. Přidejte kvalitní design, fotografie a jste tady správně.

reklama