zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
 Kuřecí koláč se slaninou a pórkem
Autor: Sweet pixel blog Kuřecí koláč se slaninou a pórkem

Kuřecí koláč se slaninou a pórkem

Hodnoceno: 2x
Kuřecí koláč je velmi chutné a efektní jídlo, zvlášť pokud ho připravíte v malých zapékacích mističkách na každou porci. Vyzkoušejte variantu se slaninou a pórkem korunovanou výtečnou omáčkou s vínem a smetanou.
do 1 hodiny
4 porce

reklama

Suroviny (4 porce)

Postup

  1. Olej zahřejte v hluboké pánvi. Přidejte kuře a restujte za občasného míchání asi 67 minut nebo dokud kuře lehce nezhnědne. Přemístěte ho z pánve do větší mísy.
  2. Na stejnou pánev dejte slaninu nakrájenou na kostičky a nakrájený pórek a česnek a míchejte po dobu asi 3 minut nebo dokud pórek nezměkne a slanina není orestovaná. Směs nasypte do mísy s kuřecím masem.
  3. Nakonec v pánvi rozpusťte máslo. Přidejte mouku a smažte za stálého míchání asi minutu (směs bublá, ale není ještě hnědá). Přidejte vývar, víno a smetanu a intenzivně míchejte, dokud směs nezhoustne. Vmíchejte sůl, pepř a muškátový oříšek. Omáčku promíchejte se směsí v míse a nechte vychladnout.
  4. Troubu předehřejte na 200 °C. Listové těsto vyválejte na pomoučené ploše a vyložte s ním zapékací mísu. Vychladlou směs nalijte přes těsto a zarovnejte do výšky mísy. Zbytek těsta opět vyválejte a přiložte na zapékací mísu jako pokličku. Okraje těsta odřežte a hrany přitiskněte k sobě. Doprostřed koláče udělejte díru na odvod páry.
  5. Vrchní část těsta potřete rozšlehaným vajíčkem a v troubě pečte asi 30 minut nebo dokud není těsto upečené dozlatova.

 Kuřecí koláč se slaninou a pórkem Foto: Sweet pixel blog

Kuřecí koláč se slaninou a pórkem, foto: Sweet pixel blog

 

Sweet pixel blogNejen sladké pokušení...

Sweet pixel blog je o propojení dvou mých vášní  jídla a fotografování. Jídlu se intenzivně a bez přestávek věnuji od léta roku 1985. K fotografování jsem se shodou šťastných okolností dostala o 25 let později a tato událost se zcela překvapivě a nečekaně stala významným mezníkem v mém životě.

Důležité jsou ty hodiny a dny, kdy se zavřu do kuchyně a připravuji, krájím, vařím, míchám, ochutnávám, peču, zdobím, upravuji, běhám se stativem v kuchyni, nadávám, clona, čas, krocení světla, odrazy, odlesky a cvak, cvak ... a nakonec, když se všechny pixely poskládají tak, jak jsem od začátku chtěla, a já pojídám výsledný produkt svého snažení, přijde přesvědčení, že takhle vypadá jeden z nejskvělejších koníčků vůbec... :-) Jana Klinkovská

reklama