reklama

zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat

reklama

Koláč s oříšky a pomerančem
Autor: Johana Pošová Koláč s oříšky a pomerančem

Koláč s oříšky a pomerančem

Hodnoceno: 1x
Sladkost hutné náplně senzačně osvěží švih pomeranče. I v těstě způsobí pomerančová kůra malou revoluci.
do 2 hodin

reklama

reklama

Postup

  1. Troubu předehřejte na 200 °C. Přísady na těsto spolu prošlehejte v robotu, až se vytvoří koule těsta. Zabalte ji do fólie a zploštěte. Dejte nejméně na 1 hodinu vychladit a pak vyválejte mezi dvěma fóliemi. Vrchní fólii sejměte a pomocí spodní vyklopte těsto do mělké koláčové vroubkované formy o průměru 22 cm s odnímatelným dnem. Sejměte druhou vrstvu fólie a těsto zlehka vytlačte do formy. Přebytek nechte přečnívat.
  2. Vyložte papírem na pečení, vsypte suché fazole nebo jinou zátěž a předpečte 10 minut. Vyjměte papír se zátěží a pečte ještě 5 minut dozlatova, ale dávejte pozor, kvůli kůře se těsto může pálit. Nechte vychladnout a pak seřízněte přečnívající část.
  3. Troubu předehřejte na 180 °C. Do korpusu vsypte oříšky tak, aby dno bylo víceméně vyplněno. Zbylé ingredience prošlehejte a vlijte na oříšky. Pečte na nejnižší příčce 30 minut, až náplň zezlátne a vyběhne, pak přesuňte na horní příčku a pečte ještě 15 minut, až získá sytě zlatohnědou barvu a bude bublat. Nechte vychladnout.

reklama