Dortissimo.cz

Kokosovo-čokoládové velikonoční fit muffiny

Moje hodnocení
8x

Muffiny jsou velmi vděčné jako pohoštění pro koledníky i pro děti. Zkuste je připravit v trochu zdravější formě, použijte zdravější mouku a těsto doslaďte banánem. Výborný krém můžete připravit z hedvábného tofu, budete překvapeni, jak dobré to je :)

10 porcí
60 minut

Krém

Postup přípravy

  1. Začněte přípravou těsta. Veškeré suroviny kromě čokolády smíchejte dohromady a umixujte. Čokoládu rozdělte na dvě části. 20 g umixujte spolu s ostatními surovinami a 4 g nalámejte na drobné kousky a zapracujte do hotového těsta vařečkou. Těsto nalijte do košíčků na muffiny a pečte v předehřáté troubě při 180°C cca 15 minut. Zda je hotové, zkontrolujte vpíchnutím špejle.
  2. Příprava krému: Než se muffiny upečou, připravte krém. Začněte rozpuštěním hořké čokolády ve vodní lázni. Mezitím vložte všechny ostatní ingredience kromě mandlí do mixéru a rozmixujte do hladka. Rozpuštěnou čokoládu nechte lehce vychladnout a poté důkladně zapracujte do připraveného krému. Před použitím nechte alespoň hodinu odpočívat v lednici.
  3. Hotové muffiny nazdobte krémem a navrch položte několik mandlí v barevné krustě.

PRIMA TIP: Přichystejte pro rodinu velikonoční překvapení. Dozdobte dezert barevnými vajíčky z mandlí v cukrové krustě! Rozzáří dětské tváře a navíc jsou o něco zdravější, než ta sladká čokoládová. Mandle jsou totiž bohatým zdrojem vlákniny a minerálů. K dostání na www.dortisimo.cz

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů

Zdroj receptu

Dortissimo.cz


Přečtěte si také

Recepty