zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Jarní quiche s medvědím česnekem a nivou
Autor: Miluji svůj život Jarní quiche s medvědím česnekem a nivou

Jarní quiche s medvědím česnekem a nivou

Hodnoceno: 1x
Spojení tvarohu, lučiny, medvědího česneku a v tomto podání ještě špenátu a nivy je naprosto dokonalé. Jarní quiche jedna báseň!
do 1,5 hodiny

Článek

Tymiánový quiche s cibulí na víně a medu Foto:

23 báječných receptů na quiche a slané koláče

Původem francouzské slané koláče jsou oblíbené nejen ve své domovině. Ideální jídlo na večírek, dětské párty nebo na piknik má mnoho variant, s kterými se dá úspěšně...

reklama

Postup

  1. Nejprve připravte těsto. Do mísy od robotu dejte kousky másla, mouku, vodu a sůl. Robota nechte cca 5–10 minut zpracovávat těsto.
  2. Těsto nechte nejlépe 1 hodinu odležet v lednici. Troubu předehřejte na 200 °C. Po hodině těsto vyválejte do kruhu a vtlačte do koláčové formy, přebytky odřízněte.
  3. Těsto propíchejte vidličkou a položte na něj pečicí papír a na něj luštěniny, aby se těsto při pečení nenafouklo. Dejte péct na 20 minut do trouby.
  4. Mezitím připravte směs. Medvědí česnek pokrájejte na větší kousky, špenát také. Medvědí česnek i špenát přendejte do mísy, přidejte tvaroh, lučinu, mléko, sůl, pepř, vejce a nadrobte i nivu.
  5. Vše důkladně promíchejte. Poté, co je těsto předpečené, jej nechte chvíli vychladnout a poté na něj přendejte připravenou směs.
  6. Pečte na 180 °C cca 30 minut. Podávat můžete ihned po upečení teplé, ale koláč je skvělý i studený.

Jarní quiche s medvědím česnekem a nivou 2 Foto: Jarní quiche s medvědím česnekem a nivou; foto: Miluji svůj život

Miluji svůj život...

Miluji svůj život Foto:

Blog Miluji svůj život je zaměřen na racionální způsob života. Naše zdraví a štěstí je ovlivněno nejen správným a kvalitním stravováním, ale také způsobem myšlení a naším celkovým životním stylem. Na tomto blogu najdete inspiraci pro zdravé vaření a pečení, výrobu domácí kosmetiky, motivační články, články o zdraví a také o těhotenství a nadcházejícím mateřství.

Jmenuji se Kateřina Jašková a víte co? Miluji svůj život :) 

reklama