zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Jablečný koláč s ořechy a čokoládou
Autor: archiv Kublanka Jablečný koláč s ořechy a čokoládou

Jablečný koláč s ořechy a čokoládou

Hodnoceno: 0x
Když dáte dohromady jablka, oříšky a čokoládu, nemůže z toho vzniknout nic špatného! Dokáže vám to i tento perfektní koláč. ;)
do 1 hodiny

Článek

Honzovy makové a tvarohové buchty Foto:

Buchty a koláče jako základ domácí kuchařky

V sobotní lekci praktického domácího vaření představila Karolína rodinný recept na buchty plněné čokoládou. Právě na takové sladkosti byly české ženy expertkami. Ne každé...

reklama

Postup

  1. Pečicí troubu předehřejte na 180 °C. Dno otevírací dortové formy o průměru 20–25 cm vyložte pečicím papírem a celou formu vymažte máslem.
  2. Boky formy vysypte krupicovým cukrem. Na vodní lázni (nebo v mikrovlnné troubě) rozehřejte za občasného míchání máslo s nalámanou čokoládou. Jakmile je směs dokonale hladká, vmíchejte 1 lžíci rumu a směs nechte mírně vychladnout.
  3. Mezitím vyšlehejte v dokonale odmaštěné míse bílky se špetkou soli dotuha. V jiné míse vyšlehejte žloutky s cukrem do pěny, do které po částech a za stálého šlehání zapracujte mírně vychladlou směs čokolády a másla.
  4. Poté vmíchejte jemně mleté lískové oříšky. Jako poslední po částech stěrkou jemně zapracujte vyšlehané bílky (těsto pouze stěrkou obracíme). Těsto vlijte do připravené formy a povrch uhlaďte stěrkou.
  5. Těsto poklaďte na plátky nakrájenými půlkami jablek a celý koláč posypte nahrubo nakrájenými lískovými oříšky. Pečte v předehřáté troubě 35–40 minut.
  6. Upečený koláč nechte mírně vychladnout ve formě a poté ho velmi opatrně přendejte na mřížku, kde ho nechte zcela vychladnout. Před podáváním jemně pocukrujte moučkovým cukrem.

Jablečný koláč s ořechy a čokoládou 2 Foto: Jablečný koláč s ořechy a čokoládou; foto: Kublanka.cz

Kublanka vaří doma

Kublanka je zkratka pro manžele Kubu a Blanku. Zatímco Blanka vymýšlí, vaří a fotí všechny recepty, tak Kuba je pro vás všechny testuje tím, že je sní. Avšak není na to sám a má dva skvělé pomocníky Adama a Matyáše. A tak Blanka vaří pro celou rodinu tak, aby všichni 3 chlapi byli šťastní, najezení a měla od nich chvilku klidu. Jejich vzájemné snažení můžete sledovat na food blogu www.kublanka.cz

V současnosti můžete na pultech knihkupců vidět kuchařku Kublanka vaří DOMA, kde je přes 70 zbrusu nových receptů, které nenajdete na blogu a jsou připraveny pouze pro tuto kuchařku.

Kuchařku můžete zakoupit například v Knižním klubu nebo v široké prodejní síti.

Kublanka medailonek Foto: Kublanka vaří doma, Foto: Copyright © 2017 Euromedia Group, a.s. a Yuliya Navitskaya

reklama