zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Ďábelské topinky s kuřecím masem a zeleninou
Autor: Jak jíme zdravě v zimě Ďábelské topinky s kuřecím masem a zeleninou

Ďábelské topinky s kuřecím masem a zeleninou

Hodnoceno: 6x
Směs na ďábelské tousty z obchodu asi nepatří mezi nejzdravější jídla, ale téhle oblíbené pochoutky se nemusíte vzdávat, ani když se snažíte svůj jídelníček odlehčit. Zkuste domácí verzi s kuřecím masem s hodně výrazným dochucením, nandejte vše na topinky z dobrého chleba a pochutnejte si bez výčitek.
do 30 minut
2 porce

reklama

Postup

  1. Troubu předehřejte na 200 °C. Následně si připravte oba krajíce chleba, položte je na mřížku v troubě a nechte péct 15–20 minut při 190–200 °C. 
  2. Chvíli před koncem pečení chleba si připravte směs na topinky. V pánvi rozehřejte 1 lžíci olivového oleje, přidejte nakrájenou bílou cibuli a červenou papriku a opékejte 2–3 minuty na středním plameni. Poté do pánve přidejte nakrájená kuřecí prsa a vše opékejte další 3 minuty. Nakonec přidejte rajčatový protlak, nakrájenou jarní cibulku, nakládanou okurku, mleté chilli, sůl a pepř, vše podlijte 100 ml vody a nechte zahřívat na středním plameni, dokud se množství tekutiny v pánvi nezredukuje na polovinu (potrvá to přibližně 1 minutu). 
  3. Až se dopečou topinky v troubě, rozdělte je na 2 talíře a na každou z nich navrstvěte polovinu připravené směsi masa a zeleniny. Navrchu směs posypte nasekanou petrželovou natí a nakrájenou chilli papričkou a podávejte.

PRIMA TIP: Místo nakrájených kuřecích prsou můžete použít i mleté kuřecí nebo krůtí maso.

Ďábelské topinky s kuřecím masem a zeleninou
Autor: Jak jíme zdravě v zimě Ďábelské topinky s kuřecím masem a zeleninou

reklama

Jak jíme zdravě v zimě

Oblíbené průvodce zdravým jídlem doplňuje nejnovější zimní díl s téměř stovkou sezonních receptů. Ve třech kapitolách – Snídaně, Hlavní jídla a Kvašení a fermentace – najdete také celou řadu tipů a návodů směřujících k hlavnímu cíli, tedy rozumnému stravování. Vyvážený jídelníček s jejich pomocí sestavíte hravě, a navíc objevíte celou řadu nových postupů, chutí a zajímavých kombinací. A vešla se sem také česká tradiční jídla v moderní, odlehčené úpravě.

www.jimezdrave.cz

Související témata: chleba , topinky , kuřecí maso , kuřecí prsa , Malá jídla