zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Čokoládové cupcakes s malinami a krémem z mascarpone
Autor: Mamachef Čokoládové cupcakes s malinami a krémem z mascarpone

Čokoládové cupcakes s malinami a krémem z mascarpone

Hodnoceno: 1x
Sladkosti a moučníky v mini verzích jsou na oslavy a pikniky naprosto ideální. Pokud hledáte novou inspiraci, zkuste tyto krásně vláčné čokoládové cupcakes, které skvěle doplňují voňavé maliny.
nad 2 hodiny
14 ks porcí

reklama

Postup

 1. Postup: Vejce, zakysanou smetanu a mléko vytáhněte s předstihem z lednice, aby se ohřála na pokojovou teplotu.
 2. Na vodní lázni společně rozpusťte čokoládu a máslo. Stáhněte stranou a nechte chvíli vychladnout.
 3. K čokoládě s máslem poté vmíchejte zakysanou smetanu a dále zapracujte i mléko – doporučuji pracovat s metličkou.
 4. V čisté větší nádobě šlehejte celá vejce, jakmile začnou pěnit a nabývat, postupně přisypávejte a zašlehejte cukr – výsledkem by měla být hustější lesklá pěna.
 5. K vaječné pěně dále zlehka a opatrně zapracujte čokoládovou směs – vzniknout by měla konzistence podobná čokoládové pěně.
 6. Nakonec do mísy prosejte mouku, kakao, přidejte prášek do pečiva, špetku soli a opět opatrně promíchejte, dokud se vše nespojí. Pracujte však zlehka, aby vejce co nejméně spadla.
 7. Těstem rovnoměrně naplňte formy na muffiny/cupcaky vyložené papírovými košíčky. Plňte zhruba do 2/3. Těsto vyjde na 14 cupcakes. Nejlépe se těsto dávkuje zmrzlinovou naběračku, cukrářským sáčkem anebo pomocí dvou lžic.
 8. Pečte v troubě předehřáté na 180°C asi 20 – 25 minut, dokud není těsto upečené – ověřit si to můžete testem s vpichem špejlí.
 9. Po upečení nechte pár minut vychladnout ve formě a poté přesuňte na mřížku, kde nechte základy na cupcakes zcela vychladnout.
 10. Postup na náplň: Do středu každého cupcaku vydlabejte díru o průměru asi 1–1, 5 cm – s hloubkou do poloviny, max. 2/3 korpusu. (Pomoct vám může např. „nástroj“ na vyřezávání jadřinců z jablek, ale lze kolečko vyříznout nožem nebo vydlabat malinkou lžičkou.)
 11. Na vodní lázni rozpusťte společně čokoládu, smetanu a máslo.
 12. Pokud zvolíte čerstvé maliny, větší kusy rozkrojte napůl a kousek maliny vždy vložte do středu vydlaných cupcaků. Pokud sáhnete po mrazem sušených malinách, rovnou je rozdrolte do rozpuštěné čokolády a promíchejte.
 13. Otvor v každém korpusu zaplňte připravenou směsí čokolády a nechte zatuhnout.
 14. Postup na malinový rozvar do krému: Maliny vložte do středního hrnce a pomalu nechte rozpustit při nižší až střední teplotě – nepřidávejte vodu, jelikož ovoce ji samo o sobě pustí poměrně velké množství.
 15. Poté k malinám přidejte 50 g cukru a nechte při vyšší teplotě krátce svařit.
 16. Maliny dále rozmixujte a propasírujte přes jemné sítko – kousky zrníček v krému nejsou žádoucí.
 17. Propasírovaný malinový rozvar vraťte zpět do hrnce, přidejte 20 g cukru a 1 – 2 lžičky agaru či želatiny (řiďte se hustostí vaší směsi, která se může lišit – nesmí být příliš tekutá, jelikož by krém tekl, ale ani nechceme vytvořit želé) a zahřívejte, dokud se nerozpustí. Pozor, směs nesmí vařit.
 18. Nechte za občasného promíchání zcela vychladnout.
 19. Postup na krém: Mascaspone krátce prošlehejte.
 20. Smetanu vyšlehejte zvlášť do podoby tuhé šlehačky a zašlehejte ji k mascarpone. Pokud zvolíte 40% smetanu, můžete ji postupně zašlehávat i přímo do mascarpone.
 21. Dále zapracujte malinový rozvar či marmeládu a dochuťte cukrem dle potřeby, citrónovou šťávou a vanilkou.
 22. Dokončení: Korpusy na cupcakes naplněné čokoládou s malinami zdobte malinovým krémem pomocí cukrářského sáčku se zdobicí špičkou.
 23. Dozdobit můžete čerstvými nebo mrazem sušenými malinami a rozpuštěnou čokoládou.
Čokoládové cupcakes s malinami a krémem z mascarpone
Autor: Mamachef Čokoládové cupcakes s malinami a krémem z mascarpone

reklama

Mamachef
Martina Hladjuk

Jmenuji se Martina a jsem foodblogerka, fotografka a maminka žijící v Brně. Gastronomii miluji od malička a svoji vášeň nyní sdílím prostřednictvím svého blogu Mamachef. Název spojuje mé dvě já - tedy mě jako mámu a pak jako kuchařku / foodblogerku.

Nejvíce mě baví tvořit lehce netradiční recepty nebo do receptů tradičních přidat alespoň kapku vlastní inovace. Stejně jako na blogu, tak v mojí knize MAMACHEF Radost v kuchyni, najdete podrobně popsané recepty inspirované kuchyní celého světa.

Související témata: cupcakes , nejlepší cupcakes , Sladké