zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Banánový chlebíček s čokoládou
Autor: Kitchen Story Banánový chlebíček s čokoládou

Banánový chlebíček s hořkou čokoládou

Hodnoceno: 3x
Jestli se dají přezrálé banány na něco využít, určitě je to typický banánový chlebíček. Jeho chuť je naprosto fantastická a hořká čokoláda mu dodá pořádný šmrnc. Tak se pusťte do pečení! :)
do 1 hodiny

reklama

Postup

  1. Troubu předehřejte na 165 °C, program horkovzduch. Formu na chlebíček vymažte máslem a vysypte hrubou moukou.
  2. Banány oloupejte, polovinu jednoho banánu schovejte k dozdobení a zbytek vložte do mísy. Banány rozmačkejte pomocí vidličky.
  3. Máslo utřete s cukrem a postupně zapracujte vejce. Pak tuto směs smíchejte s rozmačkanými banány a čokoládou nasekanou na malé kousky.
  4. V jiné míse smíchejte všechny suché ingredience. Nakonec obě směsi smíchejte dohromady, aby vzniklo hladké těsto.
  5. Těsto vlijte do připravené formy. Nahoru naskládejte na plátky nakrájený odložený banán. Pečte v předehřáté troubě 50 minut.

reklama

Kitchen story
Marika a Jiří Kučovi

… aneb manželé v kuchyni!

Mariku a Jiřího Kučovy spojil nejen svazek manželský, ale i společný koníček, láska k jídlu a vaření. Ten postupně přerostl v jeden z mnoha oblíbených blogů s názvem Kitchen Story. A ten postupně přerostl v tak mimořádně úspěšný projekt, že se mu Marika rozhodla věnovat na plný úvazek. A to celé teď přerostlo v první společnou krásně napsanou a s citem nafocenou kuchařku s názvem Manželé kuchyni…

Vzhledem k Jiřího diagnóze Crohnovy nemoci jsou v ní recepty bezlepkové a bez laktózy, ale i ty klasické. „Rozhodně nejsou nijak dietní, ale určitě jsou zdravější, lehčí, ale poctivé a vymýšlené s respektem k tomu, co zrovna roste a dozrává,“ říká o ní manželská dvojice, pro kterou se vaření a předávání kulinárních zkušeností stalo součástí života.

Související témata: banánový chlebíček , Sladké