zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Velikonoční mixér: degustační balíček, kvalitní vejce, barvy na ně nebo sladkosti pro koledníky
Autor: TZ Velikonoční mixér: degustační balíček, kvalitní vejce, barvy na ně nebo sladkosti pro koledníky

Velikonoční mixér: degustační balíček, kvalitní vejce, barvy na ně nebo sladkosti pro koledníky

Svátky plné jarní atmosféry, velikonočních specialit a sladkostí jsou tu za pár dní. V takových chvílích se hodí naše články o novinkách z gastronomie, které jsou plné inspirace. A proto ani dnes nechybějí! Pročtěte si je od začátku až do konce.
TZ, Tereza Pánková , 31.03.2021

reklama

Velikonoční nadílka z Alcronu

Velikonoce jsou již za dveřmi, a proto si hotel Alcron připravil tematickou nabídku, která je vhodná pro osobní spotřebu, tak i jako dárek. Nový šéfkuchař Lukáš Hlaváček si připravil čtyřchodové menu, ve kterém najdete králičí paštiku, velikonoční nádivku a jako hlavní chod pečené jehněčí ramínko na rozmarýnu s pečenou zeleninou a vídeňským bramborovým salátem. „Nad dezertem jsem si trošku lámal hlavu, nemohl jsem se rozhodnout. Nakonec jsem zvolil rebarborový koláč s citronovým tymiánem,“ dodává Lukáš Hlaváček. Cena celého menu je 790 korun.

Velikonoční novinky: sladké, masové i alkoholové

Velikonoční novinky: sladké, masové i alkoholové

Kromě hotových pokrmů určených k okamžité spotřebě nabídka hotelu Alcron obsahuje také velikonoční speciality. Je to bezpochyby krásně vláčný mazanec plný oříšků a rozinek, velký piškotový a malý perníkový beránek, každý jiný, ale přece stejný. Dále si můžete zakoupit kopřivový sirup nebo pampeliškový likér, obojí vytvořené na míru barmany z BeBop baru. Všechny položky lze koupit jednotlivě či ve dvojitém provedení velikonočních balíčků. Objednávat můžete na e-shopu do 31. 3. 2021 do 18:00. Menu a produkty budou k odběru od 2. 4. 2021 do 4. 4. 2021.

Není vejce jako vejce

Velikonoce se blíží. Pokud chcete pro koledníky nebo do těsta beránků ta nejkvalitnější vejce, sáhněte po těch z volného výběhu, například od dodavatele Statek Dvořák. Spokojené slepičky z projektu „Ujíždíme na trávě“ se každý týden i se svým pojízdným kurníkem přestěhují o kousek dál za zelenou trávou, a po celý rok tak žijí v přirozeném prostředí. Obchodní řetězec Kaufland nabízí ve stálém sortimentu již nyní téměř 2/3 vajec z podestýlkových chovů, volných výběhů nebo od bio producentů. Nejpozději v roce 2025 vyřadí vejce z klecových chovů ze sortimentu úplně.

Kvalitní vejce by o Velikonocích neměla chybět.
Autor: TZ Kvalitní vejce by o Velikonocích neměla chybět.

Nebojte se jehněčího

Jehněčí maso se pomalu navrací na český stůl. Je to maso nutričně hodnotné a navíc dobře stravitelné. Obsahuje méně tuku, železo, zinek, vitamíny D a B, je skvělým zdrojem kvalitních bílkovin a má výraznější chuť. Naši předkové moc dobře věděli, proč se právě tento druh masa objevoval na velikonoční tabuli nejčastěji. Pokud se v jehněčím mase příliš neorientujete, máme pro vás tip. V Kauflandu najdete připravenou roládu z plece prémiového irského plemene. Stačí přidat vaše oblíbené koření a vložit do trouby.

"Vejce nasladko" od Lagarta.
"Vejce nasladko" od Lagarta.

Je libo sladké vejce?

Lagarto si připravilo na celý duben vejce a ne ledajaké. Stojí 126 korun. Bílek je tvořen z tvarohového krému a žloutek z crèmeux mango-maracuja. Bílá čokoládová poleva na spodu s kokosem dělá vejce zcela dokonalá. Jen si kousnout. Nejsladší vejce na trhu na severu Čech a bez skořápek. Stačí objednat na e-shopu s možností vyzvednutí v Mostě, Chomutově nebo Teplicích.

Barvy na vejce s efektem stříbrný svit

Barvy na vejce OVO se speciálním efektem stříbrného třpytu patří k trendům v barvení velikonočních vajíček. Tekuté barvy – červená, modrá, zelená a žlutá zaručují sytost a rovnoměrné obarvení. Pro dotvoření originálního elegantního designu je balení vybaveno ještě speciálním gelovým efektem stříbrný třpyt.

Barvení vajíček v moderním stylu.
Autor: TZ Barvení vajíček v moderním stylu.

Díky praktické tubě, ve které je stříbrný třpyt dodáván, je možné tvořit také ornamenty nebo jinak vejce dozdobit. K dostání v supermarketech a prodejnách potravin po celé ČR.

Veselé Velikonoce s bonbony

Tento rok připadají velikonoční svátky na začátek dubna. Připravte koledníkům sladkou odměnu v podobě malých pytlíčků s oblíbenými želatinovými bonbony v tematickém balení Haribo Happy Easter Mini.

Sladké zásoby pro koledníky.
Autor: TZ Sladké zásoby pro koledníky.

Na malé i velké v něm čekají bonbony v ovocných příchutích ananas, malina, jahoda, pomeranč a citron, to vše doplněné ještě o karamel. Užijte si krásné Velikonoce a začátek jara s Haribo.

reklama

reklama

Přečtěte si také