návrat zpět

Najděte si recept

Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Reklama

Nejzajímavější gastro počiny roku 2018 vol. 1

Nejzajímavější gastro počiny roku 2018
Autor: FB a www Nejzajímavější gastro počiny roku 2018
Zajímá vás, které podniky nás v minulém roce opravdu zaujaly? Je jich vážně hodně, takže tu máme první výběr několika podniků – převažuje asijská kuchyně, ale najde se i fine diningové bistro s českým jídlem.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Ramen Brno

Vietnamskému Pho šlape od loňského roku na paty ramen. Specializovaných bister je zatím opravdu málo, ale sympatický podnik s tímto famózním japonským pokrmem otevřel v roce 2018 v Brně. Jmenuje se výstižně – Ramen Brno. Pyšní se vlastní nudlárnou, silným vývarem a originálním interiérem. Určitě vyzkoušejte!

Onigirazu

V Asii ještě nějakou chvíli zůstaneme, konkrétně i v oblíbeném Japonsku. Onigirazu je v podstatě sushi sendvič z rýže, řasy a vybrané náplně. Hodně se podobá oblíbené japonské svačince jménem Onigiri. Podnik Onigirazu najdete v ulici Milady Horákové!

Sushi sendvič Onigirazu.
Autor: fb Sushi sendvič Onigirazu.

The Eatery

Pokračujeme fine-diningovým bistrem The Eatery. Vaří tu ze sezonních surovin, jejich původ a kvalita jsou pro ně zásadní. Skvělé je, že kuchyň najdete v srdci celého podniku. Můžete se posadit ke kuchařům a zblízka je sledovat při práci nebo si s nimi popovídat. Každý den si  tu navíc pečou vlastní chléb a bagety. Vyzkoušejte kuchyň s odkazem na tradiční české recepty, ale trochu jinak – moderněji.

The Eatery a jejich delikatesy.
Autor: fb The Eatery a jejich delikatesy.

Poke Haus

Co je Poke Haus? Podnik, ve kterém se zaměřili na přípravu tradičního havajského pokrmu Poke. Misky plné barev, chutí a vůní. Pokud znáte japonské chirashi, máte alespoň základní představu, jak takové poke vypadá. Nově najdete v Poke Hausu také sushi burrito, velice populární fúzi mexické a japonské kuchyně. Ideální místo pro milovníky svěžích ryb, zeleniny a rýže.

Svěží Poke z Poke Hausu.
Autor: fb Svěží Poke z Poke Hausu.

Manifesto

Manifesto je originální místo, se kterým přišla nezisková organizace reSITE. Proč vlastně? Chtěla zkvalitnit život ve městech a kultivovat veřejný prostor. Je to místo pro kulturu, zábavu a místo, kde na vás čeká kvalitní jídlo. Během Vánoc se z Manifesta stal originální vánoční trh, který se od ostatních pražských opravdu lišil. Kromě ikonických kontejnerů se v prostoru objevily stánky, příjemně vyhřívaná iglú a sváteční prostředí umocnilo vánoční osvětlení a zavěšené vánoční stromky. Už se moc těšíme, až v březnu zase spustí provoz.

Oblíbené Manifesto!
Autor: fb Oblíbené Manifesto!

PŘIPRAVILA TEREZA PÁNKOVÁ

Reklama