Poke & Sushi Ostrava, aneb když se spojí havajská kuchyně s japonskou

Poke & Sushi je moje oblíbená restaurace, která však funguje v Ostravě pouze pro rozvoz nebo k vyzvednutí. Jídlo jsme si proto objednali přes službu Dáme jídlo.

Havajská a japonská kuchyně toho mají hodně společného, obě si totiž zakládají na čerstvých a zdravých surovinách. V poke bowl i sushi tak většinou najdete čerstvé ryby, vařenou rýži, čerstvé ovoce, zeleninu a semínka, často doplněné o majonézu nebo sójovou omáčku.

Objednaná jídla dorazila v papírových povoskovaných krabičkách, které můžete použít a rovnou z nich jídlo konzumovat. Sushi se dodává v pevných krabičkách se sójovou omáčkou zvlášť.

První volba padla na moje nejoblíbenější jídlo, a tím je poke bowl s lososem (250 Kč za 500 g). Poke bowl má v základu ochucenou rýži, marinovaného lososa, edamame, wakame, avokádo, kukuřici, okurku, jarní cibulku, mrkev, shiitake houby, sezamová semínka, trochu majonézy – a já si to navíc dochutila ještě sójovou omáčkou. Za mě perfektní, chuťově vyladěné jídlo.

Druhá volba padla na poke bowl s tuňákem (270 Kč za 500 g). Do základu jsme však v tomto případě zvolili černou rýži místo bílé. Černá rýže je chuťově výraznější, sladkokyselá. Tuňák byl čerstvý a velmi chutný.

Třetí volba padla na novinku, a to poke bowl se smaženými krevetami v tempuře (260 Kč za 500 g). Osobně preferuji spíše syrové krevety, ale tahle varianta také nebyla špatná. Ocení ji především milovníci smažených jídel.

Aby to nebylo jenom čistě havajské, objednali jsme si i dva druhy sushi. První výběr padl na California salmon mango rolls (260 Kč za 8 ks). Poprvé jsem měla sushi, kde bylo mango v kombinaci s lososem, sushi bylo díky tomu velmi svěží, lehké a chutné.

Další položkou naší objednávky bylo smažené California sushi black dragon tempura rolls (380 Kč za 6 ks). Ve složení bylo unagi, kreveta, avokádo, okurka a japonská mayo. Sushi bylo ještě teplé a šťavnaté, zároveň však nebylo mastné.

V Poke & Sushi si přijde na své každý. Za nás určitě doporučujeme vyzkoušet poke bowl i sushi, ať na vlastní kůži pocítíte, jak moc mají tahle dvě jídla k sobě blízko. Pro ty, co nejedí ryby, jsou v nabídce i další varianty poke bowls – s kuřecím masem, tofu nebo s mangem a vajíčkem. Sushi jde samozřejmě připravit jen se zeleninou nebo ovocem.

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů

Vybíráme pro Vás ty nejzajímavější restaurace z nabídky Dáme jídlo. Inspirujte se našimi prověřenými tipy a objednejte si domů hostinu bez práce.


Přečtěte si také

Recepty