Hospoda Na Rozcestí v Hradci Králové vás přivítá s otevřenou náručí

Pokud máte rádi tradiční hospodské delikatesy, českou kuchyni, naložené speciality či domácí zákusky, tady je ochutnáte v té nejlepší poctivé kvalitě.

Léta jsem kolem Hospody Na Rozcestí v Hradci Králové jezdívala a popravdě, k návštěvě příliš nelákala. Zkrátka platila za typickou pivní putyku, kde se zastavil čas někdy v 70. letech. Ovšem uprostřed prvního lockdownu podnik vyměnil provozovatele, prošel rekonstrukcí a hlavně celý koncept získal moderní, ale stále tradiční hospodskou tvář.

A ač neměli noví provozovatelé v době covidu zrovna na růžích ustláno, dařilo se jim získat zákazníky, i když mohli fungovat jen skrz výdejní okno a rozvozy přes Dáme jídlo.

Během dne si můžete dopřát z nabídky denního menu – hotovky i minutky A během odpoledne a večera si můžete objednat jídla ze stálého jídelního lístku, kde nechybí oblíbené polévky, steaky, řízky, saláty, těstoviny či speciality k pivu.

Já tentokrát využila dovozu domů a jídla přišla velmi rychle, dobře zabalená v plastových obalech. Tentokrát jsme objednali ze stálého menu výborný rozpečený kořeněný hermelín podávaný na grilované zelenině s česnekovým dipem, rozpečenou bagetkou (175 Kč). Sýr byl výborně ochucený, zelenina křupavá a dip jemný. Příjemné vegetariánské hlavní jídlo či vydatný předkrm.

Dál jsme ochutnali vepřové koleno bez kosti pečené v pivní marinádě s nakládanou zeleninou, hořčicí, křenem a chlebem (215 Kč). Pořádná porce dokonale šťavnatého masa ve výborné marinádě. Jde o dokonalý chod k vychlazenému pivu.

Studenou chuťovkou k pivu byl talíř pečeného vepřového bůčku s hořčicí, křenem, chlebem (285 Kč). Tence nakrájený bůček bez zbytečného koření, kde vyniká hlavně chuť a struktura kvalitního masa.

Dcera zvolila samozřejmě smažený kuřecí řízek (149 Kč), byly to vlastně řízky tři, zlaté, křupavé a šťavnaté, žádný přepálený tuk.

Pokud si chcete v Hradci pochutnat na tradičních hospodských jídlech, zkuste objednat z třebešské Hospody Na Rozcestí, spolehlivé Dáme jídlo vám je doručí až domů.

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů

Vybíráme pro Vás ty nejzajímavější restaurace z nabídky Dáme jídlo. Inspirujte se našimi prověřenými tipy a objednejte si domů hostinu bez práce.


Přečtěte si také

Recepty