Novinky na trhu: tipy na dárky (nejen) ke dni matek

Chcete své mamince udělat radost a hodila by se vám nějaká inspirace? Máme pro vás hned čtyři! Tentokrát vede sladké a pití s bublinkami i bez. Věříme, že si vyberete.

Druhá květnová neděle patří maminkám

Den matek letos připadá na 9. května. Svátek má sloužit jako připomínka, abyste své mamince ukázali, že na ni stále myslíte a vážíte si jí. Kromě kytičky a oblíbené čokoládové bonboniéry výjimečný den můžete oslavit i jinak. Pro všechny, kteří se se svou maminkou rádi sejdou nad dobrým pitím a jídlem, je skvělý tip piknik.

Květnové počasí by posezení a pohoštění na čerstvém vzduchu mohlo přát. Kupte oblíbené sýry, upečte, co máte rádi a nezapomeňte na dobré víno. Rozšiřte si obzory a vyzkoušejte třeba ovocná vína od Rybízáku. Speciálně pro den matek mají připravenou limitovanou edici jahodového a bezinkového vína s milými vyznáními právě pro maminky.

Mrazem sušené a vitamíny nacpané

Jahodová sezona se blíží, ale v Mixitu už je v plném proudu nyní! Tam jahody milují, takže je sušené a křupavé najdete ve spoustě produktů. A to nejlepší? Vysoušení mrazem neboli lyofilizace je nepřipravuje o žádné živiny. A že jich jahody mají!

Při lyofilizaci se ovoce vysuší pomocí prudkého ochlazení. Protože jsou jahody plné vody, na výrobu 50 g se spotřebuje 500 g čerstvého ovoce. Tento mrazivý šok má mnoho výhod. Ovoce není gumové, ale získává pevné křupavé skupenství. Díky tomu pak vydrží dlouho i bez konzervantů nebo barviv. A hlavně si zachovává veškeré vitamíny a další zdraví prospěšné látky. Skvělý tip na chuťovku, kterou si vaše maminky jistě oblíbí.

Ořechový krém dochucený špetkou soli Maldon

Ořechový krém Lucky Alvin s příchutí jemných arašídů s mořskou solí nabízí kombinaci čistých arašídů a výběrové soli Maldon. Dokonalou chuť krému si můžete vychutnat jen tak na lžičce nebo namazat na kousek pečiva či palačinku. Využijete jej i při pečení, kdy ho lze přidat do těsta či krému. Krém Lucky Alvin je tvořen čistými arašídy, neobsahuje žádné přidané cukry ani palmový olej a pochutnají si na něm také vegani. Připravte mamince sladkou snídani!

Poděkujte maminkám a překvapte je milým dárkem

Maminkám vděčíme za mnohé, v první řadě za život. Jsou našimi nejlepšími kamarádkami, rádkyněmi i důvěrnicemi, jsou tu pro nás v radosti a už od našich dětských let jsou připravené otírat i případné slzičky. Den matek je příležitost za vše jim poděkovat a říct jim, jak jsou pro nás nepostradatelné. Lahev vychlazených bublinek a společný přípitek jsou pro tento významný den ideální volbou, na stránkách Osobní vinotéka si jistě vyberete.

Stylově ke kytičce

Maminky potěší milé přáníčko i hezká květina. Doplňte kytičku stylovou lahví bublinek Bohemia Sekt La Fleur. Tento mimořádný sekt získal své francouzské pojmenování právě díky vůni květin. Ucítíte rozkvetlé růže a muškáty, v pozadí pak tóny exotického ovoce. Na lahev pak můžete své mamince napsat i krátký vzkaz. Perfektní dárek s příjemným perlením svádí k ochutnání, připijte si s maminkou na zdraví!

Pro výjimečnou osobu

Maminka si zaslouží jen to nejlepší! Vyberte pro ni víno tak jedinečné, jako je ona sama. Bílý Bohemia Sekt Blanc de Noirs vzniká z modrých hroznů, ze kterých se běžně vyrábějí vína červená. Tato metoda dodává sektu unikátní charakteristiky. Získá si vás nevšední chutí, jemným perlením a příjemným květinovým aroma.

Autor článku

Tereza Pánková

Všechny články autora

redaktorka FTV Prima

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů


Přečtěte si také

Recepty