Novinky na trhu: sušenky z kávové sedliny, ovocné víno, zeleninové pyré nebo praktická sušička

Dnešní várka novinek se nese ve znamení ovoce a zeleniny. Máme pro vás skvělý tip na ovocné víno z meruněk, novinky ve formě zeleninových kapsiček na cesty a skvělou sušičku na ovoce, která se v létě obzvlášť hodí. A jako první tu máme jednu zajímavost! Tak čtěte dál.

Nové sušenky v IKEA

Restaurace a kavárny IKEA v Česku vyprodukují ročně zhruba 8 tun kávové sedliny. IKEA klade velký důraz na trvalou udržitelnost a zavádění principů cirkulární ekonomiky do praxe, a proto kávovou sedlinu dále využije při výrobě sušenek, které vznikly ve spolupráci s Biopekárnou Zemanka. Nabízejí je pobočky na Zličíně a Černém Mostě od 9. srpna.

„Nevyhazujeme, co můžeme využít. To se týká i kávové sedliny, kterou se snažíme smysluplně využívat dlouhodobě. Odevzdáváme ji do bioplynové stanice nebo ke kompostování. Zamýšleli jsme se, jak tyto naše snahy dále posunout, a jedním z konkrétních výsledků jsou nové kávové sušenky,“ popisuje okolnosti vzniku sušenek Šimon Fiala z týmu udržitelnosti IKEA Česká republika.

Sušenky pro IKEA vyrábí v Oříkově u Sedlčan Biopekárna Zemanka, která se specializuje na výrobu sušenek a krekrů z vysoce kvalitních surovin. Sušenky budou dodávány v ekologicky šetrném bezobalovém programu. Zákazníci je budou dostávat ke kávě a zakoupit si je budou moci také s sebou ve stogramovém balení za cenu 49 korun. Na podzim kávové sušenky nabídnou rovněž kavárny IKEA v Brně a Ostravě.

Ovocné víno Meruňák

Novinka Meruňák od značky Rybízák vás nadchne důvěrnou chutí sladkých meruněk, které zrály v českých a slovenských sadech. Polosladké víno s 11,5 % alkoholu si užijete pořádně vychlazené, jako aperetiv či digestiv i jako součást míchaných drinků. Pro ten správný říz ho přilejte do meruňkové marmelády nedo přimíchejte do meruňkové zmrzliny pro dospělé. V zimě ho můžete svařit a nechat rozvinout sladkou ovíněnou vzpomínku na léto.

Zeleninová kapsička Relax PYRÉ

Náročný den, kdy nevíte, kam dřív skočit? Běháte doma nebo v práci mezi úkoly? Malý hlad se v nabitém programu často ztratí. A ozve se o dost později s větší silou, a především hrozbou nezdravé „rychlovky“. Zažeňte ho včas zdravou svačinkou Relax PYRÉ, s níž doplníte důležitou vlákninu a vitaminy. Pochutnáte si a prospějete svému zdraví. Že jsou kapsičky jen pro děcka? Omyl! Tato dobrota v praktickém balení je určená dospělákům, navíc jako jediná svého druhu obsahuje především zeleninu, vybraná kombinace s ovocem umocní lahodnou chuť. V kapsičce nenajdete žádný přidaný cukr, pouze ten, který zelenina a ovoce přirozeně obsahují. Zároveň je vhodným zdrojem vlákniny, důležité pro trávení, navození pocitu sytosti, ale také pro vstřebávání tuků, sacharidů a cholesterolu, což má na lidský organismus velmi pozitivní vliv.

Sušičky ovoce DOMO

Sezona hub a ovoce je v plném proudu a vy nevíte, co si se vzniklými zásobami počít? Skvělým způsobem je usušení. Vyzkoušejte generacemi prověřenou sušičku ovoce od značky DOMO a udělejte si cenné zásoby na zimu. V sušičce lze dohromady zpracovávat různé druhy ovoce, hub nebo bylinek, aniž by převzaly ostatní pachy. A to zejména díky vlastnímu odvětrávání jednotlivých pater, která tvoří soustavu minisušiček v jednom celku.

Autor článku

Tereza Pánková

Všechny články autora

redaktorka FTV Prima

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů


Přečtěte si také

Recepty