Novinky na trhu: sušenky a krekry, křupavý sýr nebo voňavý sirup

Pracovní týden se blíží ke konci, pojďme si společně udělat radost novinkami z gastronomie! Věříme, že si vyberete, ať už půjde o chutnou svačinku, nebo večerní mlsání.

Dužinky: nové krekry a sušenky bez plýtvání

V jedinečném projektu se spojila Biopekárna Zemanka a značka UGO a představují zcela novou řadu cirkulárních sušenek a krekrů s názvem Dužinky. Najdete v ní hned čtyři nové produkty – řepné, mrkvové, řepno-mrkvové krekry a jablečné sušenky. Jako suroviny k jejich výrobě se využívají lisované ovocné a zeleninové zbytky z výroby paskalizovaných čerstvých šťáv a další ingredience v bio kvalitě. Měsíčně se tak zpracuje 180 kg kvalitních zbytkových surovin, které by jinak končily v odpadu.

Dužinky, které jsou vhodné i pro vegany, objevíte už nyní na e-shopu Biopekárny Zemanka a ve vybraných UGO Freshbarech a Salateriích. V průběhu léta se začnou distribuovat i do vybraných sítí hypermarketů, drogerií a prodejen se zdravou výživou.

Mlsání dostává nový rozměr: křupavé lyofilizované sýry

Mixit přichází s neobvyklou pochoutkou, mrazem i teplem sušenými sýry. Jestli si večer rádi smlsnete na něčem slaném a křupavém, dostane vás tato lahůdka do kolen, slibují zakladatelé Mixitu. Všechny tři sýrové kombinace, které namixovali speciálně pro ty nejmlsnější jazýčky, jsou silně návykové.

Český výrobce snídaňových cereálií, kaší, proteinových drinků a celé řady dalších dobrot má s lyofilizací dlouholeté zkušenosti. Jako jeden z prvních začal nabízet mrazem sušené ovoce, které si zachová svěží chuť a navíc získává neodolatelně křupavou konzistenci. Lyofilizované dobroty jeho zákazníci milují, proto se Mixit rozhodl stejný koncept aplikovat i na sýry.

Do koktejlů i ledové tříště

Vodu dokonale ochutíte a skvěle se osvěžíte kvalitním sirupem. Pokud si netroufáte na výrobu domácího, není nic lepšího, než extra hustý malinový sirup od třebíčské rodinné firmy ZON, jejíž historie sahá až do 19. století. Je vyroben dle osvědčené a tradiční receptury z kvalitní vody z podzemních pramenů Vysočiny.

Připravte si lahodný nápoj, ochuťte čaj nebo si vyrobte lahodnou ledovou tříšť, k tomu všemu lze využít poctivý extra hustý sirup s malinovou příchutí. Pochází od tuzemské rodinné firmy ZON založené roku 1879, která jej vyvíjí ve své vlastní laboratoři a vyrábí ho tradiční horkou cestou. Osvěžující a chuťově vyladěný sirup je slazený výhradně cukrem a neobsahuje žádné konzervanty ani syntetická barviva. Jeho chuť podtrhuje také voda z podzemních pramenů Vysočiny, jejíž kvalita zůstává neměnná už více než 75 let. Sirupy jsou k dostání v praktických PET lahvích, které lze pohodlně převézt např. na chalupu. Doporučené ředění je 1:13.

Ovesné překvapení

Zkoušíte-li rádi zdravé dobroty a preferujete bezlaktózové produkty, určitě musíte okusit Ovsánka od značky Semix. Na první pohled vypadá jako jogurt, ale není to jogurt. Ovsánek s jahodovou příchutí je nemléčný zakysaný výrobek z klíčeného ovsa plný živých kultur bakterií prospěšných pro naši imunitu a střevní mikroflóru. Díky jeho výjimečnosti není divu, že Ovsánek získal Čestné uznání poroty v anketě Volba spotřebitelů 2021, ve které se stal novinkou roku v kategorii bezlaktózových potravin.

Vychutnejte si léto ve skleničce

Oslaďte si život, i když držíte dietu. Vyzkoušejte vysoce kvalitní džem černá třešeň od tradičního výrobce Schwartau, který už více než 100 let mění kousky ovoce v lahodné džemy. Výběrový (Extra) džem černá třešeň udělá radost především milovníkům zdravého životního stylu, je vyroben z 50 % ovoce a navíc obsahuje o 30 % méně cukru.

Autor článku

Tereza Pánková

Všechny články autora

redaktorka FTV Prima

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů


Přečtěte si také

Recepty