Novinky na trhu: nápojový speciál plný osvěžujících tipů

Článek s novinkami, které doslova osvěží? Přesně tak, tentokrát pro vás máme hned několik tipů na nápoje, ze kterých si vyberou dospěláci, ale pár kousků se najde i pro ty nejmenší.

Prémiový nealko gin s autentickou chutí

Trend zdravého životního stylu se promítl i na poli drinků a je patrný také v českých barech. Stále více „in“ je uvědomělé pití a mnoho lidí tak vítá možnost výběru a alternativy k alkoholickým drinkům. A důvody jsou prosté: čistá hlava, méně přijímaných kalorií, kvalitnější spánek a tím i více energie. Po čem ale sáhnout, když si chcete dát opravdu dobrý nealko drink a přeslazené limonády vás nelákají? Zkuste nealkoholický gin, alternativu s autentickou chutí.

CEDER’S Crisp je destilovaný nealkoholický alt-gin (alternative-gin), který v sobě snoubí jedinečný styl, nedotčenou švédskou vodu a vzácné divoké byliny rostoucí v jihoafrickém pohoří Cederberg. Je určen všem, kteří dbají na zdravý životní styl, nechtějí nebo nemohou pít alkohol anebo jen hledají lehký sofistikovaný nápoj či vhodnou nealkoholickou alternativu ke klasickému ginu s tonikem, aniž by museli slevit z kvality. Tento gin je ručně míchán, destilován a lahvován ve Švédsku. Navíc je 100% veganský, bezlepkový, bez cukru a v 50 ml se ukrývají pouze 4 kcal.

Lepší než burčák: Ovocňák nabízí novou příchuť hroznového vína, přibyly také borůvky

Poctivé mošty plné vitamínů a minerálů, které se vyrábějí se v Česku z česko-slovenského ovoce. To je definice Ovocňáku v jedné větě. Ten letos na podzim rozšiřuje své druhy o Jablko a bílý hrozen, který mohou pít i ti milovníci jihomoravských bobulí, kterým ještě nebylo 18 let, a Jablko s borůvkou, mošt plný antioxidantů, které přijdou na podzim vhod.

Nové příchutě: hroznové víno a borůvky

Na podzim přichází Ovocňák s novinkou – s moštem Jablko a bílý hrozen. Jablka jsou jak jinak z Bílých Karpat, hrozny pocházejí od vinaře pana Habrovanského z Polešovic a jsou báječně sladké. To ocení především děti, ale i dospělí si konečně mohou užít moravské hrozny bez obav z toho, jak se budou cítit ráno. Tento mošt dodá spoustu energie a zaženete s ním chuť na sladké raz, dva!

Oba mošty a spoustu dalších příchutí zakoupíte ve čtyřech různě velkých baleních (250 ml, 750 ml, 3l, 5 l) na e-shopu od poloviny října a u dalších prodejců pak od konce října.

Kratochvílovci představují nový produkt – rum Serum

Prémiové rumy Serum jsou pevně provázané s příběhem Panamského průplavu, jejich domácím přístavem je však Česká republika. Legenda jejich vzniku se začíná vyprávět v roce 1880 na druhé straně Atlantského oceánu a voní kořením, exotickým ovocem a dřevem. Čtyři rumy Serum dnes zdobí lahev, která svým tvarem připomíná slavné panamské rumové sudy. Za svou formu získaly destiláty ocenění Obal roku 2020.

Serum se vyrábí pomocí stejných nadčasových metod, kterými se tento nápoj vyráběl v době stavby Panamského průplavu. Za tradičním panamským procesem výroby a exotickými surovinami stojí česká značka Kratochvílovci. Základ novodobé řady Serum tvoří Elixir.

Jantarová lahev v sobě ukrývá medové a ovocné aroma s náznaky mandlí a broskví. Serum Gorgas vzdává hold armádnímu chirurgovi Williamu C. Gorgasovi, který zachránil tisíce životů před hrozbou malárie a žluté horečky. Podle legendy tento druh rumu s marcipánovou a kořenitou vůní s nádechem medu, pomerančové kůry a dubu byl Gorgasův nejoblíbenější a dostával ho od místních každý rok jako výraz vděku. Vůbec první loď, která proplula kanálem, se jmenovala Ancon a tento název nese též třetí rum z řady Serum. V lahvi se mísí tóny vanilky, rozinek, fíků, datlí, mandlí a dřeva. Serum Puente Centenario září jako zlatá hvězda. Paprsky ve speciálním dárkovém balení připomínají most Puente Centenario, který v roce 2004 znovu spojil dva přeťaté kontinenty. V této limitované edici objevíte příjemně kořeněné a dřevité tóny s výraznou chutí ovoce.

Rumy Serum jsou k dostání na e-shopu, v pražských kamenných prodejnách v Centrum Černý Most, Palladium, Port v Holešovicích a také v OC Olympia v Brně.

Nový ledový čaj TEEKANNE Fresh s citronem

Intenzivní chuť šťavnatého citronu je v kombinaci s příjemným černým čajem a ovocno bylinným nádechem záruka skvělého osvěžení. Tento skvělý nápoj TEEKANNE Fresh Ice Tea Lemon si můžete vzít kamkoli s sebou – a navíc bez strachu ze zbytečných cukrů a kalorií.

100% přírodní nápoj totiž neobsahuje naprosto žádný cukr a stejně tak v sobě nemá jedinou kalorii, která by mohla ohrozit vaši fyzickou kondici. Použitý černý čaj navíc pochází z farem certifikovaných Rainforest Alliance, a tak si své čajové osvěžení můžete užít bezstarostně a s čistým svědomím.

100% přírodní limonáda pro dospělé KOMBE

Novinkou na trhu je přírodní limonáda pro dospělé – fermentáda ze zralých sicilských citronů a čistého extraktu KOMBE (šestiletý ženšen s jujubou).

Fermentáda je jediná svrchně kvašená nealkoholická ovocná limonáda na trhu s méně než polovičním obsahem cukru. Obsahuje 10 % ovocné složky, je opravdu 100% přírodní a bohatá na přírodní vitamín C a B.

Značka Sunar nezahálí, máme tu zajímavou novinku

Regály obchodů se pozvolna zaplňují novou BIO řadou kapsiček značky Sunar, které potěší nejednoho milovníka ovoce a zeleniny. Kapsičky obsahují 100% vyzrálé šťavnaté ovoce a zeleninu v bio baby kvalitě, bez přidaného cukru.

Nové, chutné kombinace ovoce a zeleniny nejsou jedinou novinkou. „Sunar bio kapsičky jsou prodávané v novém EKO obalu, který má nižší uhlíkovou stopu, a je tak šetrnější k přírodě. Více než 70 % obalu je vyrobeno z rostlinných obnovitelných zdrojů – cukrové třtiny. I když obal není ještě plně recyklovatelný, jde o novou generaci obalových materiálů odrážejících náš zodpovědný přístup k životnímu prostředí,“ vysvětluje Iva Fruniová, senior category manager Baby Toddler Food CR&SR, Hero Czech and Slovakia.

Autor článku

Tereza Pánková

Všechny články autora

redaktorka FTV Prima

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů


Přečtěte si také

Recepty