Novinky na trhu: hořká čokoláda, kvalitní rumy nebo sýr

Přemýšlíte, jakými dobrotami byste udělali radost kolegům z práce, příbuzným nebo kamarádům? Naše čtyři tipy vám jistě přijdou vhod – ať už je to tabulka čokolády, kvalitní rum, nebo sýr.

Čokoládové raw pokušení

Hledáte-li zdravé mlsání bez výčitek, sáhněte po čokoládě Dark Intense od Iswari. Čokoláda je v kvalitě BIO RAW a má 85% podíl kakaové sušiny, která pochází z nepražených, vysoce aromatických ekvádorských bobů Arriba Nacional. Šetrná výroba čokolády při teplotách do 42 °C zaručuje zachování veškerých živin a umožní vám plně vychutnat čistě čokoládovou chuť v té nejvyšší kvalitě bez příměsí. Čokoláda vás nadchne svou chutí, jemnou strukturou a také svým složením. Vysoký podíl kakaové hmoty a oslazení pouze kokosovým sirupem potěší každého milovníka čokolády. Zakoupíte ji od 99 korun na e-shopu či ve zdravých výživách.

Prémiový karibský rum s kapkou sherry

Podstata výjimečného rumu Dos Maderas spočívá v jeho původu a unikátním procesu trojího staření s využitím tradičních metod jak v Karibiku, tak ve španělském Jerezu. Pochází z Barbadosu a Guyany. Po 5 letech zrání v sudech po americkém bourbonu se tyto rumy smíchají a převezou z Karibiku do Španělska, kde se dále staří systémem "Solera a Criadera" (zkráceně "Solera") ve sklepích vinařství Williams & Humbert.

Jakmile karibský rum dorazí do sklepů Williams & Humbert, nechá se minimálně 3 roky zrát v sudech z amerického bílého dubu, které předtím byly použity ke staření 20letého sherry Palo Cortado "Dos Cortados". Takto vzniká rum Dos Maderas 5+3. Další dva roky zrání, tentokrát v sudech po 20letém sherry Pedro Ximenez "Don Guido", dají vzniknout výjimečnému rumu Dos Maderas 5+5, který se vyznačuje velmi jemnou, komplexní a harmonickou chutí s vůní rozinek a fíků. Rumy Dos Maderas jsou k dostání na e-shopu Global Wines & Spirits, v kamenných prodejnách a dalších vybraných obchodech.

Rustikální Brie

Tento ušlechtilý sýr s krémovou texturou a jemnou máslovou chutí pochází z oblasti Lorraine. Tučný měkký sýr z kravského mléka s bílou plísní na povrchu si nejlépe vychutnáte s křupavou francouzskou bagetou a vhodným vínem. Chuť sýru vynikne v kombinaci s ovocem (např. meloun či bobulové ovoce) a lehkými svěžími víny (mohou být i šumivá). Obecně se při párování vína se sýrem můžete držet pravidla, že čím intenzivnější a komplikovanější je chuť sýra, tím intenzivnější a plnější má být víno. Le Rustique Brie doplněný kvalitním francouzským vínem udělá radost všem, kteří ocení kvalitní a originální delikatesy. Zakoupíte ho za cenu od 69 korun v prodejnách Makro, Billa, Globus, na Rohlíku nebo v prodejně Sýry v ulici Haškova na Praze 7.

Prezidentské sekty a tichá vína

Sekty řady TGM jsou určeny pro milovníky a skutečné znalce šumivých vín. Jsou vyrobeny v limitovaných sériích z ucelených odrůdových partií klasickou metodou kvašením v láhvi. Zrání sektů probíhá v láhvi min. po dobu 12 měsíců v temných templářských sklepích. Pro zákazníky jsou připraveny sekty kategorie BRUT, DEMI SEC i ROSÉ DEMI SEC.

Tichá vína řady TGM jsou připravena ve dvou kategoriích. Jednak ve vyšší kategorii jako jakostní víno s přívlastkem, pro niž byly hrozny vybrány z nejkvalitnějších partií jednotlivých odrůd a zpracovány pomocí nejmodernějších technologií pod dohledem zkušených čejkovických enologů. Po nalahvováni byla vína uložena v tajemných chodbách templářských sklepů, kde dozrála do nejlepší možné jakosti. V této řadě jsou v nabídce odrůdy Rulandské šedé, Sauvignon, Tramín, Solaris, HIBERNAL a Frankovka.

Vychutnejte si jubilejní vína z Čejkovic, z obce s historií a tradicí. Jak říkal sám T. G. Masaryk, s obcí spojenou ve všech dějinných etapách s českomoravskou svébytností. Objednat můžete na webových stránkách Templářské sklepy.

PŘIPRAVILA TEREZA PÁNKOVÁ

Autor článku

Tereza Pánková

Všechny články autora

redaktorka FTV Prima

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů


Přečtěte si také

Recepty